Bagatskis varētu kļūt par Ukrainas izlases galveno treneri

Ainars Bagatskis FOTO: FIBA.com

Bijušais Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis jau drīzumā varētu kļūt par Ukrainas valstsvienības vadītāju, sociālās saziņas vietnē "Twitter" ziņo šīs valsts basketbola apskatnieks Oleksandrs Prošuta.

Bagatski šī gada janvārī atlaida no Vācijas basketbola kluba Bambergas "Brose", kur viņš strādāja vien no 2018.gada vidus. Pagaidām treneris nav atradis jaunu darbavietu.

Prošuta ziņo, ka Bagatskis veic pārrunas ar Ukrainas Basketbola federāciju par iespēju strādāt izlasē. Iespējamība, ka latvietis vadīšot Ukrainas valstsvienību esot ļoti augsta.

Bagatskis pēc 2017.gada Eiropas čempionāta neturpināja sadarbību ar Latvijas izlasi, kuru bija trenējis kopš 2010.gada.

Viņš izlasi vadīja četros Eiropas čempionātu finālturnīros, ar katru turnīru komandai progresējot. Tā 2011.gadā Latvija ieņēma 22.vietu, pēc diviem gadiem bija 11.pozīcijā, 2015.gadā palika astotā, bet 2017.gada rudenī izcīnīja piekto vietu. Zīmīgi, ka vēl četras reizes Bagatskis finālturnīrā startējis kā spēlētājs.

Bagatskis trenera karjeras laikā vadījis klubus Gruzijā un arī Ukrainā, tostarp Kijevas "Budiveļņik", ko divreiz aizveda līdz valsts čempionu godam. Tāpat viņš strādājis arī ar Latvijas klubiem "Barons" un "Valmiera", slaveno Lietuvas komandu Kauņas "Žalgiris", Krievijas vienībām Krasnojarskas "Jeņisej" un "Ņižņij Novgorod", kā arī bijis Turcijas kluba Stambulas "Dariššafaka" un Telavivas "Maccabi" treneru kolektīvā.

Uz augšu
Back