Latvijas dāmu kērlinga izlase PČ ievadā zaudē Vācijai

Latvijas sieviešu kērlinga izlases spēlētājas

FOTO: WCF/Richard Gray

 Latvijas sieviešu kērlinga izlase sestdien Dānijā ar zaudējumu iesāka pasaules čempionātu.

Latvijas komanda pirmajā mačā ar 5-10 piekāpās Vācijai.

Mača pirmā daļa gan bija līdzvērtīga, lai gan pāris punktu vadībā lielākoties atradās Vācija. Tiesa, pēc lieliska sestā enda, kurā tika gūti trīs punkti, Latvija panāca neizšķirtu 4-4. Tomēr lūzuma punkts pienāca nākamajā endā, kurā vācietes pamanījās gūt uzreiz četrus punktus, bet pēc tam viņas savu pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem.

Lai gan devītajā endā latvietes ar viena punkta iegūšanu panāca 5-10, noslēdzošo - desmito - endu komandas nemaz neaizvadīja.

Svētdien Latvija spēkosies ar Kanādu, pirmdien būs mači ar Ķīnu un Skotiju, otrdien ar Dāniju un Šveici, trešdien pretī stāsies ASV, ceturtdien Latvija eksaminēs Japānu un Somiju, bet piektdien - Dienvidkoreju un Krieviju.

Pasaules čempionātā piedalās 13 izlases. Pēc viena apļa turnīra labākās divas komandas iekļūs pusfinālā, bet 3.-6.vietas īpašnieces spēkosies izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Latvijas sieviešu kērlinga izlase pasaules čempionātam kvalificējās pērn, kad Eiropas čempionātā izcīnīja augsto piekto vietu.

Vācijas kērlingistes ir divkārtējas pasaules čempiones, pēdējo titulu izcīnīt 2010.gadā. Kopumā Vācija astoņas reizes finišējusi medaļās, lielāko daļu godalgu gūstot zem Rietumvācijas karoga.

Tikmēr Zviedrija ir otra titulētākā izlase aiz Kanādas, pasaules čempionātos izcīnot astoņas zelta, deviņas sudraba un septiņas bronzas medaļas. Zviedrietes ir trīskārtējas olimpiskās čempiones, četrgades nozīmīgākajā ziemas sporta veidu forumā triumfējot arī pērn.

Latvijas izlase savas pirmās divas spēles pret Vāciju un Zviedriju aizvadīs bez komandas skipa Ivetas Stašas-Šaršūnes, kura personīgu iemeslu dēļ čempionātā ieradīsies, sākot ar spēli pret Kanādas izlasi.

Latviju pasaules čempionātā pārstāv pieredzējušā skipa Ivetas Stašas-Šaršūnes komanda ar Santu Blumbergu, Ievu Krastu, Evelīnu Baroni un Tīnu Siliņu sastāvā. Komandas galvenā trenera pienākumus pilda Kārlis Smilga.

Latvija planētas meistarsacīkstēs spēlēja arī 2010., 2013. un 2014.gadā, visas trīs reizes ieņemot 12.vietu.

Uz augšu