Bendika distancē ar kopēju startu apsteidz tikai trīs konkurentes
PČ biatlonā

Baiba Bendika

FOTO: Ieva Lūka / LETA

 Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien Estešundā, Zviedrijā, izcīnīja 27.vietu pasaules čempionāta 12,5 kilometru sacensībās ar kopēju startu.

Tikmēr par pasaules čempioni tika kronēta itāliete Doroteja Vīrere, kura pēdējā ugunslīnijā pieļāva divas kļūdas, finišēdama pēc 37 minūtēm un 26,4 sekundēm.

Savukārt sudraba godalgu izcīnīja Krievijas biatloniste Jekaterina Jurlova-Perhta, kamēr bronza aizceļoja pie Denīzes Hermanes uz Vāciju. Jurlova-Perhta neaizvēra divus mērķus, bet Hermane veica četrus soda apļus, viņām Vīrerei zaudējot attiecīgi 4,9 un 15,4 sekundes.

Ceturto vietu guva zviedriete Hanna Ēberja, piektā bija norvēģiete Tirila Ekhofa, bet pirmo sešinieku noslēdza vāciete Laura Dālmeiere.

Tikmēr Bendika nesašāva piecus mērķus, no Vīreres atpaliekot trīs minūtes un 28,9 sekundes.

Zelta medaļa izšķīrās trešajā šaušanā, kurā Vīrere aizvēra visus mērķus, bet pārējās sekotājas kļūdījās. Pēdējā ugunslīnijā itāliete kļūdījās divas reizes, kamēr Jurlova-Perhta pieļāva tikai vienu kļūdu, bet tas netraucēja Vīrerei saglabāt vadību un izcīnīt uzvaru.

Bendika sākotnēji bija kā pirmā aiz strīpas dalībai masu startā, tomēr viena no pirmā trīsdesmitnieka sportistēm attiecās no dalības svētdienas sacensībās. Latviete pasaules čempionāta sacensībās ar masu startu piedalījās pirmo reizi karjerā.

Vīriešu masu starts sāksies plkst.17 pēc Latvijas laika.

Latvijas vadošajam biatlonistam Andrejam Rastorgujevam šajās sacensībās piešķirts 19.numurs. Kā ierasts, masu startā sacentīsies tikai 30 labākie biatlonisti.

Pēc pasaules čempionāta no 21. līdz 24.martam Holmenkollenē ar devīto posmu noslēgsies Pasaules kausa sezona.

Uz augšu