Gulbis pasaules rangā pakāpjas par vienu pozīciju

Ernests Gulbis

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, atguvis vienu vietu un tagad ieņem 78.pozīciju.

Gulbis iepriekšējo divu nedēļu laikā apstājās pirmajās kārtās Indianvelsas ATP "Masters" un Fīniksas "Challenger" turnīros.

Šī gada sākumā Gulbis aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam Indijā notikušajās Punes "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās, kas viņam no ranga pirmā simta beigām ļāva pakāpties uz 83.pozīciju.

Šonedēļ latvietis plāno piedalīties prestižajā Maiami turnīrā.

Tikmēr Latvijas otrā rakete ir Mārtiņš Podžus, kurš par divām vietām pakāpies uz dalītu 613.pozīciju. Tiesa, līdz ar ranga reformu viņš zaudēja 80 no iepriekš nopelnītajiem 83 punktiem. Šie atlikušie trīs punkti tika iegūti pavasarī, kad Podžus startēja "Challenger" sacensībās Ķīnā. Ja netiks iegūti jauni punkti, arī viņam rangs būs jāatstāj.

Savukārt ranga pirmajā desmitniekā notikušas vairākas izmaiņas.

Rudenī pēc divu gadu pārtraukuma planētas pirmās raketes godā atgriezās serbs Novaks Džokovičs, kurš turklāt pēc gūtās uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā ir vēl vairāk nostiprinājies līderpozīcijā.

Otrais joprojām ir Serbijas pārstāvim finālā zaudējušais spānis Rafaels Nadals, kamēr trešais ir Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs. Uz ceturto no astotās vietas pakāpies austrietis Dominiks Tīms, bet vienu pozīciju zaudējis leģendārais šveicietis Rodžers Federers.

Par vienu pozīciju uz sesto vietu pakāpies japānis Kei Nišikori, uz septīto vietu atkāpies Kevins Andersons no Dienvidāfrikas Republikas, bet trīs vietas zaudējis ir argentīnietis Huans Martins del Potro. Devītais joprojām ir amerikānis Džons Isners, savukārt pirmo desmitnieku noslēdz talantīgais grieķis Stefans Cicips.

Aizvadītajā nedēļā pie savas pirmās "Masters" trofejas tika Tīms.

Dubultspēļu rangā pēc reformas atrodami tikai divi Latvijas tenisisti - brāļi Jānis un Mārtiņš Podži, kuri ieņem attiecīgi 735. un 753.pozīciju.

Uz augšu