Handbola izlasei EČ kvalifikācijā mačos pret Igauniju nevarēs palīdzēt kapteinis Dude

Latvijas izlases handbolists Ingars Dude

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijas vīriešu handbola izlasei 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs pret Igauniju nevarēs palīdzēt tās kapteinis Ingars Dude, vēsta Latvijas Handbola federācija (LHF).

Latvijas izlases galvenais treneris Armands Uščins nosaucis 18 spēlētāju sarakstu, kas gatavosies atlases spēlēm pret Igauniju. Vispirms komanda 11.aprīlī aizvadīs maču Tallinā, bet 14.aprīlī Valmierā viesosies igauņi.

"Jau divus mēnešus cīnos ar savainojumu, ar kuru vēl līdz galam neesmu ticis galā, tāpēc spēlēs pret Igauniju laukumā doties nevarēšu. Morāli un visādi citādi būšu kopā ar valstsvienību, lai mēs visi kopā šīs divas spēles uzvarētu. Palikušas pilnas trīs nedēļas. Uzņemam apgriezienus, lai būtu maksimāli labākajā formā, un sargājiet veselību," pauda Dude.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvijas izlasē atgriezies pieredzes bagātais Ģirts Lilienfelds, kurš šobrīd pārstāv Vācijas otrās Bundeslīgas komandu "HSC 2000 Coburg". Viņš jau janvāra vidū neslēpa, ka ir vēlme atgriezties Latvijas valstsvienībā, jo joprojām ar komandu ir saglabājusies cerība sasniegt kaut ko lielu.

Tāpat valstsvienības sastāvā ir iekļauti tādi līderi kā Dainis Krištopāns, Aivis Jurdžs, Evars Klešniks un Māris Veršakovs.

Pēc divām aizvadītām spēlēm Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas grupā līdere ar divām uzvarām divās spēlēs ir Slovēnija, pa uzvarai ir Latvijai un Nīderlandei, bet bez panākumiem cīnījusies Igaunija.

Kvalifikācijas cikla ievadā Latvija viesos ar 21:27 piekāpās vienai no spēcīgākajām pasaules handbola izlasēm Slovēnijai, savukārt otrajā mačā Uščina vadītā komanda Valmierā ar 29:25 uzveica Nīderlandi. Kvalifikācijas turpinājums paredzēts šogad - aprīlī divas spēles Igauniju, bet savukārt jūnijā Latvijai būs otrās spēles ar Slovēniju un Nīderlandi.

Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Latvijas izlases kandidātu saraksts mačiem ar Igauniju:

vārtsargi - Artūrs Kuģis ("Gosswallstadt", Vācija), Raitis Puriņš (Rīgas "Celtnieks");

kreisā mala: Rihards Leja ("Celtnieks"), Nils Kreicbergs (Dobeles "Tenax");

kreisie ārējie - Aivis Jurdžs ("Leipzig", Vācija), Artūrs Lazdiņš ("Celtnieks"), Emīls Kurzemnieks ("Afturelding", Islande);

saspēles vadītāji - Māris Veršakovs ("Pforzheim", Vācija), Ģirts Lilienfelds ("HSC Coburg 2000", Vācija);

labie ārējie - Dainis Krištopāns (Skopjes "Vardar", Maķedonija), Evars Klešniks ("LiT Tribe Germania", Vācija), Guntis Piļpuks ("Mors", Dānija);

labā mala - Andis Ērmanis, Ņikita Pančenko (abi - "Tenax"), Uvis Strazdiņš ("Kehra", Igaunija);

līnijas spēlētāji - Egils Politers, Antons Šuleiko (abi - "Tenax"), Artūrs Meikšāns (Ludzas "Latgols").

Uz augšu