Latvijas kērlingistes pasaules čempionātu noslēdz ar diviem zaudējumiem
Papildināts

Latvijas sieviešu kērlinga izlase FOTO: Publicitātes foto

Latvijas sieviešu kērlinga izlase piektdien Dānijā ar diviem zaudējumiem noslēdza pasaules čempionātu.

(Papildināts virsraksts un viss teksts.)

Latvija turnīru noslēdza ar vienu uzvaru 12 mačos, ieņemot pēdējo vietu starp 13 komandām.

Vispirms pamatturnīra vienpadsmitajā jeb priekšpēdējā spēlē Latvija ar rezultātu 7-8 piekāpās Dienvidkorejai.

Latvija maču sāka ar iegūtu punktu, bet turpinājumā divas reizes pēc nonākšanas iedzinējos spēja panākt neizšķirtu. Astotajā endā pretinieces guva divus punktus, uz ko latvietes nākamajā endā atbildēja ar trim, izvirzīdamās vadībā ar 7-6. Desmitajā endā pirms pēdējā metiena Latvijas akmens bija tuvāk centram, taču dievindkorejietes ar pēdējo akmeni nodrošināja sev divus punktus un uzvaru ar 8-7.

Savukārt noslēdzošajā mačā Latvija ar 4-9 piekāpās Krievijas kērlingistēm.

Vienības spēli iesāka līdzvērtīgi, un latvietes pēc trim endiem atradās vadībā ar 2-1, tomēr ceturtajā endā Krievija guva uzreiz trīs punktus, kas viņām ļāva pārņemt vadību. Turpinājumā Latvijai panākt pretinieces tā arī neizdevās, turklāt krievietes pakāpeniski savu pārsvaru palielināja.

Latvija šo turnīru iesāka ar pieciem zaudējumiem pēc kārtas. Vispirms sestdien tā cieta zaudējumus pret Vāciju (5-10) un olimpiskajām čempionēm no Zviedrijas (5-8), svētdien ar 7-8 piekāpās Kanādai, bet pirmdien nācās piekāpties Ķīnai (5-6) un Skotijai (4-5).

Otrdien latvietes izcīnīja pirmo un vienīgo uzvaru, ar 11-8 pārspējot Dāniju, bet pēc tam ar 5-8 piekāpās Šveicei, savukārt trešdien tika ciests zaudējums 6-9 pret ASV, bet ceturtdien piedzīvotas vēl divas neveiksmes pret Japānu (3-9) un Somiju (8-10).

Dienvidkorejas izlases sastāvā visas spēlētājas ir 19 gadu vecumā. Viņas šogad paspējušas piedalīties trīs kērlinga Pasaules kausa posmos, no kuriem vienu uzvarēja, vēl viņas Klusā okeāna - Āzijas čempionātā izcīnīja pirmo vietu, kā arī startēja junioru pasaules čempionātā un Ziemas Universiādē.

Tikmēr Krievijas izlase ir gana pieredzējusi un tās skips Alīna Kovaļeva pirms trim gadiem izcīnīja pasaules čempionāta bronzu, bet pirms diviem - sudrabu. Krievijas sastāvā ir arī pasaules čempione jaukto pāru sacensībās Anastasija Brizgalova, kura pērn Phjončhanas olimpiskajās spēlēs duetā ar Aleksandru Krušeļņicki izcīnīja bronzas medaļas, taču viņas pārinieks tika pieķerts dopinga lietošanā, kā dēļ godalga tika atņemta.

Pasaules čempionātā piedalās 13 izlases. Pēc viena apļa turnīra labākās divas komandas iekļūs pusfinālā, bet 3.-6.vietas īpašnieces spēkosies izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Latvijas sieviešu kērlinga izlase pasaules čempionātam kvalificējās pērn, kad Eiropas čempionātā izcīnīja augsto piekto vietu.

Latviju pasaules čempionātā pārstāvēja pieredzējušā skipa Ivetas Stašas-Šaršūnes komanda ar Santu Blumbergu, Ievu Krastu, Evelīnu Baroni un Tīnu Siliņu sastāvā. Komandas galvenā trenera pienākumus pildīja Kārlis Smilga.

Latvija planētas meistarsacīkstēs spēlēja arī 2010., 2013. un 2014.gadā, visas trīs reizes ieņemot 12.vietu.

Uz augšu
Back