Stērlings aicina sodīt Melnkalni par līdzjutēju rasistiskajiem saukļiem

Rahīms Stērlings FOTO: Reuters/ScanPix

Melnkalnes futbola izlases līdzjutējus vajadzētu sodīt par viņu rasistiskajiem saukļiem, uzskata Anglijas valstsvienības uzbrucējs Rahīms Stērlings.

Angļi pirmdien 2020.gada Eiropas čempionāta futbolā kvalifikācijas spēlē viesos ar rezultātu 5:1 sagrāva Melnkalni. Uzvaru aizēnoja vietējie līdzjutēji, kuri Anglijas izlases virzienā izkliedza rasistiskus saukļus.

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) otrdien uzsāka izmeklēšanu, kamēr Stērlings aicina Melnkalnes mājas spēles aizvadīt aiz slēgtām durvīm.

"Ir jābūt reālam sodam, ne tikai pāris cilvēkiem, bet visiem. Ja līdzjutēji izkliedz rasistiskus saukļus, tad jātaisa ciet viss stadions. Kad liegums tiks atcelts, tad līdzjutēji padomātu vēlreiz, pirms darītu ko muļķīgu," raidsabiedrībai BBC teica Stērlings.

"Daži idioti izbojāja patiešām lielisku vakaru. Tas tiešām ir skumji, ka par tādām lietām jārunā pēc uzvarētām spēlēm," pauda angļu uzbrucējs.

Savukārt Melnkalnes Futbola federācija norādīja, ka tā diskvalificēs jebkuru līdzjutēju, kurš bijis iesaistīts rasistiskajos incidentos. "Multikulturālā un daudznacionālā sabiedrībā, kāda ir Melnkalnē, nav vietas šādai rīcībai."

Šis ir otrais rasistiskais incidents pēdējās nedēļas laikā. Trešdien pārbaudes mačā starp Vāciju un Serbiju līdzjutēji izkliedza rasistiskus saukļus pret Vācijas futbolistiem Līroju Sanē un Ilkaju Gindoanu, kuriem ir attiecīgi senegāliešu un turku izcelsme.

Uz augšu
Back