Krievijas Bobsleja federācijas prezidente: Mums būs nulles tolerance pret dopingu

Krievijas bobslejisti FOTO: EPA/Scanpix

Krievijas Bobsleja federācijā būs nulles tolerance pret dopingu, paziņojusi jaunā organizācijas prezidente Jeļena Aņikina.

Aņikina par prezidenti tika ievēlēta pagājušajā trešdienā, kad nomainīja dopinga skandālā iejaukto bijušo bobslejistu Aleksandru Zubkovu. Viņš 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja divas zelta medaļas, gan divnieku, gan četrinieku ieskaitē, taču pēc tam izrādījās, ka sportists ir lietojis aizliegtās vielas.

"Diemžēl mūsu federācija ir saistīta ar dopinga skandāliem," intervijā ziņu aģentūrai TASS teica Aņikina.

"Mēs pakāpeniski atrisināsim šo situāciju. Esmu vienojusies ar Krievijas antidopinga aģentūru (RUSADA) par sadarbību."

Jaunā federācijas vadītāja uzsver, ka vēlas parādīt pasaulei, kā noris sadarbība antidopinga virzienā.

"Parādīsim, lai visa pasaule saprastu, ka mums ir nulles tolerance attiecībā uz dopingu," neslēpa Aņikina.

Zubkovs tika atzīts par vainīgu dopinga lietošanā, savukārt viņa zelta medaļa četrinieku sacensībās pienācās Oskara Melbārža pilotētajam četriniekam ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arti Vilkasti un Jāni Strengu.

Divnieku sacensībās pēc Zubkova diskvalifikācijas Melbārdis un Dreiškens tika pie bronzas medaļas. Lai arī diskvalifikācijas ir piespriestas, Zubkovs atsakās atdot savas negodīgā ceļā iegūtās medaļas.

Savukārt pats Zubkovs februāri atkāpās no Krievijas bobsleja federācijas prezidenta amata. Krieva diskvalifikācija ir spēkā līdz 2020.gada 18.decembrim, bet pēc tās izciešanas viņš varēs atgriezties Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta amata.

Uz augšu
Back