Lagzdiņš oficiāli atgriezies Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidenta amatā

Arnis Lagzdiņš FOTO: Evija Trifanova/LETA

Bijušais organizācijas vadītājs Arnis Lagzdiņš trešdien oficiāli atgriezies Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) prezidenta amatā.

Trešdienas ikgadējā LVS kongresā par Lagzdiņa iecelšanu organizācijas prezidenta amatā balsoja 60 no 62 klāt esošajiem biedriem, kamēr pret nebija neviena, bet atturējās divi.

Lagzdiņš, kuram ir 64 gadi, bija vienīgais kandidāts uz LVS prezidenta amatu.

Nākamās LVS prezidenta vēlēšanas notiks pēc diviem gadiem.

Lagzdiņš LVS vadīja jau laikā no 1993. līdz 2001.gadam, bet pēc viņa prezidenta pienākumus pārņēma Ģirts Valdis Kristovskis. Savukārt no 2005. līdz 2017.gadam organizāciju vadīja Guntis Zālītis, savukārt pēc tam stafeti pārņēma bijusī tāllēcēja Ineta Radeviča.

Tiesa, karjeru beigušajai tāllēcējai pēc atkārtotām pārbaudēm tika konstatētas pozitīvas dopinga analīzes 2012.gada Londonas olimpisko spēļu laikā, kā dēļ viņa pagājušā gada novembrī atkāpās no amata.

Lagzdiņš kopš 2001.gada bijis LVS Goda prezidents, tāpat savas sporta administrācijas karjerā viņā darbojies Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK) un Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā (SOK).

Vairākus gadus Lagzdiņš ir strādājis finanšu sektorā, un pašlaik viņš ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) nozares padomnieks.

Pēc Radevičas atkāpšanās no amata valdes priekšsēdētāja funkcijas pildīja LVS viceprezidenti Andris Smočs un Jānis Upenieks, kuriem bija tiesības pārstāvēt biedrību atsevišķi. Upenieks gan nolēma atkāpties no viceprezidenta amata, tāpēc arī tam trešdien bija vēlēšanas.

Viceprezidentes amatā vienbalsīgi tika ievēlēta Ludmila Beļikova, kamēr viņas atstāto vietu valdē ieņems Edvīns Krūms, kurš balsojumā saņēma lielāku atbalstu par Viktoru Lāci.

LVS Statūtos noteiktie dzimumu līdztiesības principi nosaka - ja par LVS valdes priekšsēdētāju ievēlēts vīrietis, vismaz vienam no valdes priekšsēdētāja vietniekiem jābūt sievietei.

Uz augšu
Back