Balcers neglābj "Senators" hokejistus no zaudējuma "Panthers" komandai

Rūdolfs Balcers
Rūdolfs Balcers Foto: Reuters/ScanPix

Latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Otavas "Senators" komanda ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 2:5 (1:1, 0:2, 1:2) piekāpās Floridas "Panthers" vienībai.

"Senators" komanda pēc divām uzvarām piedzīvojusi vienu zaudējumu, bet pēdējās septiņās spēlēs tai ir četras uzvaras un trīs zaudējumi.

Pirmie vārti tika gūti jau spēles pirmajā pusminūtē, kad viesu rindās izcēlās Jevgeņijs Dadonovs, bet 13.minūtē Kolins Vaits vienus vārtus atguva. Otrā perioda pirmajā pusē Trojs Brūvers un Žonatans Iberdo panāca 3:1 viesu labā, bet trešās trešdaļas ceturtajā minūtē Breidijs Tkečaks pretinieku pārsvaru samazināja.

Cenšoties atspēlēties, pēdējās minūtēs "Senators" nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, viesiem raidot divas ripas tukšos vārtos. "Panthers" rindās izcēlās Draidens Hants un Iberdo.

"Panthers" komandas somu uzbrucējs Aleksandrs Barkovs šajā mačā atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm, pirmo reizi karjerā vienā sezonā sasniedzot 90 punktu robežu.

Balcers šajā mačā uz ledus pavadīja 13 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pārtvēra vienu piespēli, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Liepājnieks savā NHL debijas sezonā 32 spēlēs guvis piecus vārtus, veicis septiņas rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderības koeficientu -3.

"Senators" ar 60 punktiem 76 spēlēs ieņem pēdējo vietu Austrumu konferencē un visā līgā, bet "Panthers" ar 80 punktiem 78 mačos ir 11.pozīcijā Austrumos.

Otavieši nākamo spēli aizvadīs sestdien, kad savā laukumā tiksies ar Toronto "Maple Leafs".

Citā mačā uzvaru ceturtdien svinēja Kolumbusas "Blue Jackets" komanda, kuras rīcībā atrodas Latvijas izlases pirmais vārtsargs Elvis Merzļikins. "Blue Jackets" savā laukumā ar 6:2 (0:1, 3:1, 3:0) apspēlēja Monreālas "Canadiens", atgriežoties Stenlija kausa zonā.

"Blue Jackets" vārtsargs Sergejs Bobrovskis neitralizēja 26 no 28 pretinieku metieniem, kamēr ar diviem vārtiem izcēlās dānis Olivers Bjorkstrands.