Miķelis Vingris uzvar Garija Kasparova bērnu turnīrā Lietuvā

Miķelis Vingris un Garijs Kasparovs FOTO: Jānis Vingris/TVNET

Pagājušajā nedēļas nogalē Viļņā norisinājās 13. pasaules šaha čempiona Garija Kasparova fonda organizētais bērnu ātrā šaha festivāls "Baltijas ceļš", kurā zelta medaļu izcīnīja Latvijas jaunais šaha talants Miķelis Vingris.

Deviņās spēlēs ar laika kontroli 25 minūtes + 10 sekundes par katru gājienu Vingris izcīnīja septiņas uzvaras un divās spēlēs vienojās par neizšķirtu. Pirms pēdējās kārtas Latvijas šahists bija par punktu priekšā tuvākajiem trim sekotājiem, un pēdējā spēlē, lai kļūtu par čempionu, viņam pietika nodrošināt neizšķirtu spēles iznākumu ar šahistu no Ukrainas, kuru Vingris arī ātri paveica.

Vecuma grupā līdz 10 gadiem piedalījās 102 spēlētāji, pirmās trīs vietas izcīnīja Latvijas, Polijas un Baltkrievijas spēlētāji.

Vecuma grupā līdz 12 gadiem meiteņu konkurencē pirmās divas vietas izcīnīja divas jaunās šahistes no Latvijas - Melānija Luīze Jansone un Agnesa Stepania Ter-Avetisjana, kuras grupas kopvērtējumā ieņēma attiecīgi 11. un 16. vietu.

"Baltijas ceļš" šaha festivālā kopumā piedalījās 265 šahisti no septiņām valstīm, no kuriem 42 spēlētāji bija no Latvijas.

Uz augšu
Back