Vācijas Futbola federācijas prezidents atkāpsies no amata

LETA/DPA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Reinhards Grindels
Reinhards Grindels Foto: Reuters/ScanPix

Vācijas Futbola federācijas (DFB) prezidents Reinhards Grindels otrdien atkāpies no amata, paziņojusi organizācija.

Par DFB pagaidu vadītājiem nozīmēti viceprezidenti Rainers Kohs un Reinhards Raubāls. Gaidāms, ka jauna prezidenta vēlēšanas notiks septembrī, bet līdz tam tiks meklēti atbilstošākie kandidāti.

Grindels DFB prezidenta amatā tika ievēlēts pirms trim gadiem. Toreiz bijušais advokāts un žurnālists nolika savu Bundestāga deputāta mandātu un pauda gatavību atjaunot iedragāto DFB reputāciju.

Grindelam tiek pārmests, ka viņš saņēmis 78 000 eiro no DFB meitasuzņēmuma, kur viņš bija valdes loceklis. Pirmdien DFB prezidents izvairījās no atbildēm šajā jautājumā.

DFB preses dienests apgalvo, ka Grindels pareizi deklarējis visus maksājumus brīdī, kad stājās amatā.

Tāpat Grindels kritikas krustugunīs nonāca pēc tam, kad pērn apšaubīja turku izcelsmes pussarga Mesuta Ezila lojalitāti Vācijai.

Grindels amatā nomainīja Volfgangu Nīrsbahu, kurš atkāpās pēc tam, kad spēkā pieņēmās skandāls par 2006.gada Pasaules kausa finālturnīra rīkošanu.

Pirms trīsarpus gadiem vācu laikraksts "Der Spiegel" nāca klajā ar informāciju, ka FIFA izpildkomiteja neilgi pirms 2006.gada Pasaules kausa rīkotājvalsts noteikšanas saņēmusi 10,3 miljonu Šveices franku (deviņu miljonu eiro) aizdevumu no toreizējā Vācijas sporta apģērbu, apavu un aprīkojuma ražotāja "adidas" vadītāja Roberta Lūisa Dreifusa. Izdevums ziņo, ka nauda tikusi izmantota, lai uzpirktu balsis, kas ļautu finālturnīru rīkot Vācijai.

Toreiz izšķirošajā balsojumā 2000.gadā Vācija tikai par vienu balsi (12 pret 11) apsteidza Dienvidāfrikas Republiku un ieguva tiesības organizēt finālturnīru. Nīrsbahs bija 2006.gada Pasaules kausa rīkošanas komitejas viceprezidents, bet gadu pēc finālturnīra viņš tika apstiprināts DFB ģenerālsekretāra amatā. 2012.gadā viņš tika ievēlēts par DFB prezidentu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu