Svarcēlājs Mežinskis izcīna vietu Eiropas čempionāta desmitniekā

Armands Mežinskis
Armands Mežinskis Foto: Latvijas Svarcelšanas Federācija/Facebook

Latvijas svarcēlājs Armands Mežinskis ceturtdien Batumi, Gruzijā, izcīnīja otro vietu Eiropas čempionāta B grupā, tādējādi Vecā kontinenta meistarsacīkstēs ieņems vismaz desmito pozīciju.

Mežinskis, startējot svara kategorijā līdz 89 kilogramiem, summā pacēla 344 kilogramus. Raušanā viņam pa spēkam bija 151 kilogramu smags stienis, bet grūšanā tika pacelti 193 kilogrami, kas bija labākais rezultāts šajā disciplīnā.

Labāko rezultātu B grupā uzrādīja Moldovas svarcēlājs Tudors Kobanu, kurš summā pacēla 348 kilogramus (156+192).

Vakarā A grupā startēs vēl astoņi svarcēlāji, tādējādi 18 gadus vecais Mežinskis, kurš šajā kategorijā ir jaunākais dalībnieks, nodrošinājis vismaz desmito vietu čempionātā.

Rebeka Koha pirmdien tika kronēta par Eiropas čempioni svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, nosargājot pērn izcīnīto titulu, kamēr Daniela Ivanova ieņēma 17.vietu.

Savukārt trešdien Ritvars Suharevs izcīnīja bronzas medaļu svara kategorijā līdz 81 kilograma.

Latviju Eiropas čempionātā pārstāvēs arī Artūrs Plēsnieks, Vadims Koževņikovs un Jānis Griškovs.