Latvijas izlases handbolists Kuģis: Šādā komandā gribētu spēlēt pat ar lauztu kāju

Artūrs Kuģis

FOTO: Imago Sport/Scanpix

Latvijas handbola izlasē pirms 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm ar Igauniju ir labs mikroklimats, uzskata valstsvienības vārtsargs Artūrs Kuģis.

Latvijas vīriešu handbola izlase šodien Tallinā 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē spēkosies ar Igauniju. Mačs sāksies plkst.19.30, tiešraidē to translējot platformai "TVPlay Premium".

"Esam labi iekustējušies. Zinām, kā igauņi spēlē un no kā jāuzmanās. Galvenais aktieris ir Deners Jānemā. Daudz būs atkarīgs no tā, kā pret viņu nospēlēsim. Ja no pirmajām minūtēm spēsim parādīt, ka viņam brīvības nebūs un spēsim viņu neitralizēt, tad ir ļoti labas cerības izcīnīt uzvaru. Domāju, ka viss būs kārtībā," Latvijas Handbola federācija (LHF) citē Kuģa teikto.

Viņš valstsvienībā ieradies ar labu noskaņojumu, jo komandā valda draudzīga atmosfēra.

"Izlasē vienmēr ir citādāk nekā klubā. Latvijas izlasē ir tāda aizsardzība, par kādu var sapņot katrs vārtsargs. Ir jāzina savs darbs, savs stūris. Ja izdari savu darbu, aizsardzība nepievils. Neesmu nekur spēlējis pie tādas aizsardzības kā šeit. Dainis, Evars, Aivis... Jā, trūkst Ingara, bet arī Egils ir labs aizsardzībā. Šādā komandā gribētu spēlēt pat ar lauztu kāju. Esmu labākā formā nekā rudenī un pilnībā gatavs šīm spēlēm," pauda Kuģis.

Viņš trešo gadu pārstāv Vācijas komandu "TW Grosswallstadt". Šosezon latvietis cīnījies otrajā bundeslīgā, pie lielāka spēles laika tiekot tieši pēdējā laikā.

"Sezona bijusi diezgan dīvaina. Starpsezonā it kā viss bija kārtībā, spēles laiku ar otru vārtsargu dalījām uz pusēm. Treneris it kā bija apmierināts, bet tad sanāca tā, ka līdz 28.spēļu kārtai kopā biju nospēlējis varbūt kādas trīs stundas. Neesmu daudz runājis ar treneri, kāpēc tā. Es tiešām nezinu," stāstīja Kuģis.

"Otrs vārtsargs bija pieredzējis, taču statistika rādīja, ka īstenībā viņš nav tik stabils. Viņš ir vācietis un ir grūti, ja treneris ir labās attiecībās ar otru vārtsargu. Pēc tam komandas kapteinis devās aprunāties ar treneri par šo situāciju. Astoņās spēlēs viņam atvairījumi bija tikai virs 32%. Viss pēkšņi mainījās. Treniņos labi sevi pierādīju. Labi iejutos komandā, ar daudziem spēlētājiem trīs sezonas kopā jau esam. Pēdējā laikā otrs vārtsargs neatvairīja vairs pat virs 30% metienu. Pēdējās divas spēles gandrīz visu laiku esmu vārtos. Tagad situācija ir tāda kā iepriekš man - otrs vārtsargs spēlē tikai epizodiski. Pēdējo spēli uzvarējām, atsitu 38%. Bija labi, bet varu vēl labāk," situāciju klubā komentēja Kuģis.

Svētdien Valmierā abas izlases spēkosies atkārtoti.

Izlases rindās ir iekļauti tādi līderi kā Dainis Krištopāns, Ģirts Lilienfelds, Aivis Jurdžs, Evars Klešniks un Māris Veršakovs, bet nav kapteiņa Ingara Dudes, kurš dziedē savainojumu.

Savainojumu dēļ bez Dudes par vietu sastāvā šoreiz nevarēja pacīnīties Artūrs Lazdiņš, Rihards Leja un Normunds Seņkāns, bet Jānis Pavlovičs - ģimenes apsvērumu dēļ. Visi šie spēlētāji arī bija trenera Armanda Uščina redzeslokā. No sākotnēja kandidātu saraksta klāt nācis Dobeles "Tenax" kreisās malas spēlētājs Oskars Arājs.

Pēc divām aizvadītām spēlēm Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas grupā līdere ar divām uzvarām divās spēlēs ir Slovēnija, pa uzvarai ir Latvijai un Nīderlandei, bet bez panākumiem cīnījusies Igaunija.

Kvalifikācijas cikla ievadā Latvija viesos ar 21:27 piekāpās vienai no spēcīgākajām pasaules handbola izlasēm Slovēnijai, savukārt otrajā mačā Uščina vadītā komanda Valmierā ar 29:25 uzveica Nīderlandi. Kvalifikācijas turpinājums paredzēts šogad - aprīlī divas spēles Igauniju, bet savukārt jūnijā Latvijai būs otrās spēles ar Slovēniju un Nīderlandi.

Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Uz augšu
Back