Latvijas handbola izlase ar uzvaru pār Igauniju mājās pietuvojas EČ finālturnīram

Latvijas handbola izlase

FOTO: Latvijas Handbola federācija (handball.lv)

Latvijas vīriešu handbola izlase svētdien Valmierā 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēlē ar rezultātu 30:24 (17:12) pārspēja Igauniju, tuvodamās Vecā kontinenta finālturnīram.

Latvijas izlase pirmā puslaika vidū veica četru vārtu izrāvienu, kas ļāva panākt vadību ar 12:7. Turpinājumā igauņi laukuma saimnieku pārsvaru samazināja līdz trim vārtiem, bet pirmo puslaiku ar 17:12 uzvarēja latvieši.

Otrajā puslaikā Latvijas handbolisti panāca jau deviņu vārtu pārsvaru, turpinājumā nosargājot drošo vadību un svinot uzvaru ar rezultātu 30:24.

Latvija ar igauņiem spēkojās jau ceturtdien Tallinā, gūstot uzvaru ar 24:18 un sperot soli tuvāk Eiropas čempionāta finālturnīra sasniegšanai.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas ceturtajā grupā līdere ar maksimāli iespējamiem sešiem punktiem trīs spēlēs ir Slovēnija, seši punkti ir Latvijai, kamēr divus punktus iekrājusi Nīderlande, bet bez punktiem pašlaik ir Igaunija.

Finālturnīram kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā sasaukumā izlases rindās ir iekļauti tādi līderi kā Dainis Krištopāns, Ģirts Lilienfelds, Aivis Jurdžs, Evars Klešniks un Māris Veršakovs, bet nav kapteiņa Ingara Dudes, kurš dziedē savainojumu.

Savainojumu dēļ bez Dudes par vietu sastāvā šoreiz nevarēja pacīnīties Artūrs Lazdiņš, Rihards Leja un Normunds Seņkāns, kā arī sastāvā nebija Jāņa Pavloviča. No sākotnēja kandidātu saraksta klāt nācis Dobeles "Tenax" kreisās malas spēlētājs Oskars Arājs.

Kvalifikācijas cikla ievadā Latvija viesos ar 21:27 piekāpās vienai no spēcīgākajām pasaules handbola izlasēm Slovēnijai, savukārt otrajā mačā Uščina vadītā komanda Valmierā ar 29:25 uzveica Nīderlandi. Kvalifikācijas noslēgums paredzēts jūnijā, kad Latvijai būs otrās spēles ar Slovēniju un Nīderlandi.

Uz augšu