Gunta Baško noslēdz karjeru un kļūst par sieviešu izlases ģenerālmenedžeri

Gunta Baško

FOTO: Zane Bitere/LETA

Ilggadējā Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības spēlētāja un kapteine Gunta Baško nolēmusi beigt 23 gadus ilgušās profesionālās sportistes gaitas un pieņēmusi izaicinājumu kļūt par Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības ģenerālmenedžeri, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS). 

"Es saku paldies par iespēju būt blakus labākajiem, mācīties un nepārtraukti pilnveidot sevi kā sportisti un personību," teica Baško. "Īpašs paldies maniem tuvākajiem par neizsīkstošu mīlestību un atbalstu."

Lēmumu beigt spēlētājas karjeru viņa rūpīgi pārdomājusi visas sezonas garumā. 

"Par sevi lika manīt savainojumi, kā arī vēlos vairāk laika pavadīt ar saviem mīļajiem. Dzīvē sākas cits posms ar jauniem izaicinājumiem. Iespēja palīdzēt valstsvienībai jaunā statusā man ir liels izaicinājums un pagodinājums, un ceru, ka mana līdzšinējā pieredze un devums Latvijas basketbolam būs noderīgs mūsu komandai arī turpmāk," viņa sacīja. "Basketbols, jo īpaši spēlēšana valstsvienībā, ir kļuvis par daļu no manas sirds un dvēseles. Šajā ziņā nekas nemainīsies un arī turpmāk atbalstīšu sieviešu basketbolu un izlases komandu."

Jaunajā amatā par savu pirmo uzdevumu Baško uzskata izveidot labu komunikāciju un sadarbību ar spēlētājām, treneriem, atbalstītājiem, mediju pārstāvjiem un līdzjutējiem.

"Mūs visus vieno mīlestība uz basketbolu un lieli mērķi, tāpēc kopīga valoda būs divtik svarīga," norādīja Baško. 

"Eiropas čempionāts Rīgā 2009. gadā bijis viens no spilgtākajiem notikumiem manā spēlētājas karjerā ar lielisku gaisotni un spilgtajām emocijām. Priecājos, ka kopā ar meitenēm varēšu izbaudīt šo sajūtu vēlreiz šā gada vasarā, lai gan neatradīšos laukumā sporta formā," teica Baško. "Novēlu meitenēm un visai Latvijas komandai veiksmīgu startu un iespēju vēlreiz nokļūt Olimpiskajās spēlēs."

Gunta Baško basketbolu sāka spēlēt sporta skolā "Arkādija" (pirmie treneri – Inita Kresa un Aivars Vīnbergs). Spēlējusi Latvijas komandās "RTU/Klondaika" un "TTT Rīga", kā arī Siennas Universitātes komandā, Izraēlas, Francijas, Spānijas, Itālijas, Krievijas un Polijas klubos. Septiņkārtēja Latvijas čempione, Polijas un Francijas čempione, FIBA kausa ieguvēja.

"Augsta sportiskā meistarība, neizsīkstošs cīņasspars un profesionāla attieksme pret sevi un basketbolu – Gunta Baško ilgus gadus bijusi sieviešu basketbola valstsvienības līdere, piedalīties visu labāko rezultātu sasniegšanā. Viņas sportiskā mērķtiecība ir paraugs jaunajām basketbolistēm un esmu pārliecināts, ka arī pēc profesionālās sportistes karjeras beigām Gunta dos jūtamu ieguldījumu Latvijas basketbola saimniecības attīstībā," pauda LBS prezidents Valdis Voins. "Jau sākot ar 2019. gada Eiropas čempionātu, kurā Guntas pieredze un autoritāte Latvijas valstsvienībai palīdzēs cīņā par augstām vietām un ceļazīmi uz olimpisko kvalifikācijas turnīru."

Valstsvienībā Baško debitēja 1996. gada 1. maijā. Viņa pārstāvējusi Latviju 2008. gada olimpiskajās spēlēs, 2018. gada Pasaules kausa izcīņā, kā arī 1999., 2005., 2007., 2009., 2011., 2015. un 2017. gada Eiropas čempionātos. Aizvadījusi 194 spēles (absolūts Latvijas rekords!), guvusi 1793 punktus.

Paredzams, ka pēdējo 195. spēli valstsvienībā Baško aizvadīs 7. jūnijā "Arēnā Rīga", izejot laukumā mačā ar Turcijas izlasi.

Uz augšu