Dainis Dukurs: Uz skeletonistu atlasi bijām gaidījuši vairāk kandidātu

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5
Dainis Dukurs
Dainis Dukurs Foto: Viesturs Lācis / IBSF

Latvijas skeletona izlases treneris Dainis Dukurs uz jauno skeletonistu atlasi bija gaidījis vairāk interesentu, kā arī sportistus ar izteiktākām sprinteru dotībām, pauda Dukuru ģimenes galva.

Pagājušajā nedēļā Murjāņu Sporta ģimnāzijā (MSĢ) norisinājās jauno bobsleja stūmēju un skeletonistu atlase. Jau ziņojām, ka bobsleja saimē no 86 interesentiem tika uzņemti 14 jaunie sportisti.

Kā teica Dukurs, skeletonā gan nebija novērojama tik liela interese. "Bobslejam bija ievērojami vairāk interesentu, īsti nezinu, kā noritēja viņu atlase, bet uz skeletonu bija ieradušies deviņi sportisti."

Dukurs atzina, ka tika gaidīts lielāks pulks kandidātu: "Mēs noteikti bijām gaidījuši vairāk gribētāju. Otrkārt, cerējām, ka kandidāti būs labākā fiziskajā kondīcijā, kā tas bija realitātē. Tomēr izskatījām visas kandidatūras, pieņēmām visus, kuri bija ieradušies."

Treneris stāstīja, ka visiem kandidātiem tika piešķirti uzdevumi aprīļa un maija mēnešiem. Pēc tam jūnija sākumā kandidāti vēlreiz tiks aicināti, lai novērtētu, vai manāms progress sportiskajā izaugsmē.

"Visus kandidātus arī atstājām savā redzeslokā, pēc tam arī mēģināsim saprast, kuri pēc tam noderēs turpmākiem treniņiem," izteicās Dukurs, kurš neslēpa, ka no kandidātiem gaidījis ko vairāk. "Cerējām arī uz sportistiem ar izteiktākām sprinteru dotībām un īpašībām."

"Viens no kandidātiem gan palika atmiņā vairāk nekā citi. Puisis ir labs vieglatlēts un arī pats šobrīd trenējas vieglatlētikas sacensībām. Arī viņš saņēma sagatavošanās uzdevumus, lai pēc tam jūnijā mēs varētu izvērtēt viņa gatavību turpmākai attīstībai skeletonā," stāstīja skeletona treneris. "Pēc atkārtotās atlases skatīsimies, ko jaunie sportisti būs ņēmuši vērā, un atkal veiksim testus. Tālāk arī analizēsim, kurus atstāt uz pirmo treniņnometni. Kāds noteikti arī saņems norādījumus vasarai, lai rudenī var atgriezties uz pierādīt komisijai, ka novērojama sportiska izaugsme."

Turpat Murjāņu sporta ģimnāzijā 17.maijā bobslejistiem notiks vēl viena atlase, lai tiem, kuriem ar pirmo piegājienu neizdevās iekļūt komandā, būtu vēl viena iespēja, turklāt nav izslēgta iespēja, ka varētu parādīties arī kāds potenciālais skeletonists.

Pagājušajā sezonā Martins Dukurs desmito reizi pēc kārtas tika kronēts par Eiropas čempionu skeletonā. Savukārt pasaules čempiona titulu M. Dukurs izcīnīja sesto reizi karjerā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu