Futbola virslīgā tiks aizvadīti trīs mači

Jānis Ikaunieks

FOTO: M.Sīlis/FK "Liepāja" Facebook

"Optibet" Latvijas futbola virslīgā šodien tiek aizvadīti trīs mači.

Pirmais no tiem sāksies jau plkst.14, kad Jūrmalas "Spartaks" komanda Kauguru vidusskolas laukumā tiksies ar sezonu veiksmīgi sākušo "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" (ViA).

"Spartaks" vienībai jaunajā sezonā klājies pieticīgi, jo tā piecos mačos guvusi tikai vienu uzvaru, kad 30.martā ar 1:0 tika pieveikta "Liepāja". Pārējās četrās cīņās ciesti zaudējumi - trijās no tām neveiksmes piedzīvotas ar vienu vārtu starpību, tomēr pagājušajā nedēļā ar 0:3 nācās kapitulēta "Metta" futbolistiem.

Tikmēr Valmieras klubam jaunās sezonas sākums ir izdevies, jo tas piecu maču laikā piedzīvojis tikai vienu zaudējumu (pret līderi RFS), bet uzvarētas tādas komandas kā čempione "Riga", "Liepāja" un "Daugavpils".

Otrā šodienas spēlē plkst.16 "Liepāja" savā Daugavas stadiona rezerves laukumā mērosies spēkiem ar pērn "komanda.lv" pirmajā līgā uzvarējušo "Daugavpili".

"Liepājai", sezonu sākot ar diviem zaudējumiem, pēc tam izdevās gūt divus panākumus pēc kārtas, tomēr pagājušajā nedēļā nācās piedzīvot neveiksmi pret "Valmiera Glass"/ViA. Tiesa, iekrātie seši punkti tik un tā ļauj atrasties tabulas viducī. Savukārt "Daugavpils" jauno sezonu sākusi ar četriem punktiem, bet vienīgā uzvara tika gūta pirmajā kārtā pret "Metta" (1:0), kamēr nākamajās četrās spēlēs ciesti trīs zaudējumi un vienreiz spēlēts neizšķirti.

Visbeidzot plkst.18 šodien "Jelgava" savā treniņbāzē uzņems "Metta" futbolistus.

Jelgavnieki jaunajā sezonā guvuši divas uzvaras un piedzīvojuši trīs zaudējumus, kamēr "Metta" pirmajās piecās spēlēs cieta zaudējumus, bet iepriekšējā kārtā tika pie pirmās uzvaras, ar 3:0 pārspējot "Spartaku".

Visas šodienas spēles būs vērojamas "Best4Sport TV Extra" kanālā, kas atrodams lietotnē "Shortcut".

Šīs kārtas izspēle noslēgsies sestdien, kad galvaspilsētas derbiju aizvadīs RFS un "Riga". Savukārt šo kārtu izlaiž "Ventspils".

Ar sešās spēlēs gūtiem 18 punktiem virslīgas vadībā šobrīd ir RFS, kam ar 12 punktiem piecās cīņās seko "Riga", tālāk ar desmit punktiem piecos ir "Valmiera Glass"/ViA, bet ceturtā ar astoņiem punktiem sešos dueļos ir "Ventspils". Tālāk ar sešiem punktiem piecās spēlēs seko "Liepāja" un "Jelgava", četri punkti piecos mačos ir "Daugavpilij", bet trīs punkti ir "Spartaks" un "Metta" komandām, kas aizvadījušas attiecīgi piecas un sešas spēles.

Kā zināms, tad šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa "Optibet". Jaunais sadarbības līgums starp biedrību "Latvijas Futbola virslīga" un "Optibet Sporta bārs" noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar "Best4Sport TV" kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva "Riga" komanda, aiz sevis atstājot "Ventspils" vienību, bet trešā bija RFS.

Uz augšu