"La Liga" organizētāji iebilst pret Spānijas Superkausa organizēšanu Saūda Arābijā

LETA/AFP
"La Liga" organizētāji iebilst pret Spānijas Superkausa organizēšanu Saūda Arābijā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Spānijas Futbola Federācijas (RFEF) prezidents Luiss Ruvjaless pieļāvis iespēju, ka, sākot ar 2020.gadu, Spānijas Superkauss futbolā varētu norisināties Saūda Arābijā, tomēr pret to iebilst vietējā čempionāta "La Liga" organizatori.

Spānijas sporta laikraksts "Marca" otrdien vēstīja, ka RFEF pārstāvji cenšas panākt vienošanos uz sešiem gadiem, kura paredz, ka Spānijas Superkausa spēles, sākot ar 2020.gadu, tiktu aizvadītas Saūda Arābijā.

"Tāda iespēja pastāv," sarunā ar medijiem pauda Ruvjaless.

Tiek spekulēts, ka RFEF par noslēgto vienošanos varētu nopelnīt ap 30 miljoniem eiro gadā, kas kopumā nestu apmēram 180 miljonu eiro peļņu.

"Sasniegt šādus skaitļus ir grūti, patiesībā - ļoti, ļoti grūti," atzina Futbola federācijas prezidents. "Tomēr mēs ceram, ka izdosies panākt vienošanos, kas nav tālu no šiem skaitļiem."

Savu neapmierinātību ar prezidenta ideju trešdien pauda "La Liga" vadība: "Ģenerālā asambleja ir nolēmusi neatbalstīt šo lēmumu. Šādas idejas būtu jāsaskaņo ar "La Liga" vadību, jo tas noteikti ieviestu korekcijas spēļu kalendārā," teikts vietējā čempionāta organizatoru paziņojumā.

Ruvjaless ne tikai vēlas jaunu Superkausa izspēles mājvietu, viņa nodomos arī ir mainīt turnīra izspēles kartību, kura šobrīd paredz, ka kausa izcīņā piedalās "La Liga" čempioni un Spānijas Karaļa kausa ieguvēji. Tomēr jaunajā turnīra formātā prezidents vēlas redzēt četras komandas - abas Spānijas Karaļa kausa dalībnieces un pirmo divu vietu īpašnieces Spānijas futbola čempionātā.

Reformas Superkausa izspēles kārtībā plānots pieņemt pirmdien RFEF Ģenerālā asamblejā.

Arī 2018.gadā turnīra formāts tika mainīts, atceļot otro spēli, un šāda izspēles kārtība bija parocīga "Barcelona" klubam, kas ar 2:1 (1:1) Marokas pilsētā Tanžērā pārspēja "Sevilla" komandu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu