Itālijas klubs Boloņas "Segafredo Virtus" triumfē FIBA Čempionu līgā

Itālijas klubs Boloņas "Segafredo Virtus" svētdien Beļģijā uzvarēja Starptautiskās Basketbola federācija (FIBA) Čempionu līgā.

Antverpenē notikušā finālčetrinieka izšķirošajā mačā "Segafredo Virtus" ar rezultātu 73:61 (20:8, 18:16, 20:20, 15:17) uzvarēja Spānijas klubu Tenerifes "Iberostar", kas šajā turnīrā triumfēja 2017.gadā.

Uzvarētāju sastāvā 26 punktus iemeta Kevins Panters, kamēr 16 punkti Amatam M'Bajē. Savukārt "Iberostar" labā ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Tims Abromaitis.

Tieši Panters pēc finālmača tika nosaukts par "Final Four" vērtīgāko basketbolistu. Pusfinālā pret Vācijas komandu Bambergas "Brose" viņš izcēlās ar 21 gūtu punktu.

Boloņas kluba basketbolisti šo maču iesāka ļoti apņēmīgi un jau pirmajā ceturtdaļā ieguva ievērojamu pārsvaru, pirmās desmit minūtes noslēdzot ar 20:8 vadību. Otrajā ceturksnī Itālijas komandas pārsvars sasniedza teju 20 punktus, bet otrajā puslaikā Tenerifes vienība centās lauzt cīņas gaitu. Tas izdevās vien pamatlaika priekšpēdējā minūtē, kad "Iberostar" pietuvojās līdz 59:65.

Neko vairāk Spānijas klubs gan nespēja, piedzīvojot zaudējumu.

Tikmēr trešo vietu šīs sezonas FIBA Čempionu līgas turnīrā izcīnīja Beļģijas klubs Antverpenes "Giants", kas duelī par bronzu ar 72:58 (15:18, 22:8, 14:16, 21:16) apspēlēja Vācijas komandu Bambergas "Brose", ko līdz janvāra vidum trenēja latviešu speciālists Ainars Bagatskis.

Savukārt par šīs sezonas FIBA Čempionu līgas vērtīgāko spēlētāju tiks nosaukts Tairīss Raiss no "Brose" komandas.

Latvijas čempionvienība "Ventspils" šosezon nekvalificējās FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīram, jo savā grupā palika sestajā vietā, tomēr tā ieguva iespēju sacensties pēc prestiža līmeni zemākā turnīra FIBA Eiropas kausa izslēgšanas sacensībās, kur gan nepārvarēja pirmo kārtu.

Pērn FIBA Čempionu līgā triumfēja Grieķijas klubs Atēnu AEK.