Kārlsons kaldina "Sharks" uzvaru Rietumu konferences fināla mačā

Ēriks Kārlsons
Ēriks Kārlsons Foto: AFP/SCANPIX

Zviedru aizsargs Ēriks Kārlsons trešdien nodrošināja Sanhosē "Sharks" komandai uzvaru trešajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Rietumu konferences fināla mačā.

"Sharks" izbraukumā ar rezultātu 5:4 (2:0, 1:4, 1:0, 1:0) pagarinājumā pieveica Sentluisas "Blues", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-1 vadību.

Uzvaru viesiem nodrošināja tieši Kārlsons, kurš panākumu nesošos vārtus guva pagarinājuma sestajā minūtē. Zviedrs šajā mačā kopumā izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, jo tieši viņš 14.minūtē atklāja cīņas rezultātu, bet trīs minūtes vēlāk Džo Torntons panāca 2:0.

Šīs cīņas laikā "Sharks" divas reizes izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru (2:0 un 3:1), tomēr nespēja to nosargāt, jo "Blues" otrajā periodā guva kopumā četrus vārtus un noslēdzošās 20 minūtes uzsāka ar 4:3 vadību. Neizšķirtu tikai 61 sekundi pirms pamatlaika beigām panāca Logans Kutūrs.

Ar diviem vārtiem uzvarētāju sastāvā izcēlās arī Torntons, kurš turklāt veica arī rezultatīvu piespēli.

Savukārt "Blues" rindās divus precīzus metienus izpildīja Deivids Perons.

Austrumu konferences finālā Bostonas "Bruins" ar 3-0 ir vadībā pret Karolīnas "Hurricanes".

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas "Capitals", kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas "Golden Knights", pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni. Abas vienības šosezon vairs neturpina savas gaitas Stenlija kausā.