Pļaviņš/Točs uzvar pasaules vicečempionus un sasniedz izslēgšanas turnīru

Edgars Točs/Mārtiņš Pļaviņš

FOTO: www.fivb.org

Latvijas vīriešu pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs piektdien sasniedza Brazīlijā notiekošā Pasaules tūres četru zvaigžņu posma izslēgšanas turnīru.

Latvieši, kuri turnīrā saņēmuši septīto numuru, G grupas otrajā cīņā ar 2-0 (21:16, 21:14) guva virsroku pār pasaules vicečempioniem Klemensu Dopleru/Aleksandru Horstu no Austrijas, kuriem turnīra bija desmitais numurs.

Izcīnot uzvaru, Latvijas duets iekļuva izslēgšanas turnīrā, kuru sāks no pirmās kārtas.

Latvijas sportisti G grupas pirmajā cīņā ar 0-2 (19:21, 18:21) piekāpās nīderlandiešiem Kristiānam Vārenhorstam un Stēvenam van de Veldem, kuriem ir 26.numurs.

Tikmēr cits Latvijas pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš jau ceturtdien iekļuva izslēgšanas turnīrā, kuru arī sāks no pirmās kārtas.

Izslēgšanas turnīrā piektdien vietu nodrošināja arī Latvijas sieviešu pludmales volejbola pāris Anastasija Kravčenoka/Tīna Laura Graudiņa.

Kravčenoka/Graudiņa, kuras turnīrā izliktas ar 22.numuru, "play-off" pirmajā kārtā tiksies ar slovākietēm Andreu Štrbovu/Nataliju Dubovcovu, kuras saņēmušas 23.numuru.

Pamatturnīrā piedalās 32 dueti, kuri sadalīti astoņās apakšgrupās. Vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji.

Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz.

Līdz ar pērnā gada septembri pludmales volejbolistiem sākusies kvalifikācija 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Uz augšu