Freibergs: Nevēlējos nevienu traumēt

Latvijas hokeja izlases spēlētājs Ralfs Freibergs

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokeja izlases aizsargs Ralfs Freibergs ceturtdien pasaules čempionāta mačā tīši nevēlējās traumēt Čehijas valstsvienības hokejistu Radko Gudasu, sarunā ar pašmāju žurnālistiem atzīst spēlētājs.

Piektdien Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Disciplinārlietu komisijas sēdē tika izskatīts aizsarga Ralfa Freiberga lielais sods mačā ar Čehiju, hokejistam piespriežot vienas spēles diskvalifikāciju.

Latvijas hokeja izlase ceturtdien pasaules čempionāta mačā ar 3:6 piekāpās Čehijai. Divu 5+20 minūšu sodus par spēka paņēmieniem šajā mačā saņēma Māris Bičevskis un Lauris Dārziņš, taču Dārziņam sods tika piešķirts kļūdaini par Freiberga izdarīto pārkāpumu.

"Pats skatījos video, nekā traka tur nebija. Nevēlējos nevienu traumēt. Nūja bija uz ledus, superātri neslidoju. Spēles laikā par pārkāpuma smagumu nedomāju, gribēju palīdzēt savai komandai. Mums vajadzēja uzbrukt - gāju uzbrukumā un cīnījos par uzvaru," stāstīja Freibergs.

"Vakar spēle bija ļoti grūta un prasīja daudz enerģijas. Pirmā spēle, kurā tā pa īstam saguru. Jāuzņem spēki un jāgatavojas nākamajai spēlei," teica Freibergs, kurš piektdien atzīmēja savu 28.dzimšanas dienu.

Freibergs sestdienas mačā ar Krieviju nepiedalīsies. Viņš pasaules čempionātā četrās spēlēs atzīmējies ar divām rezultatīvām piespēlēm, iekrājis 27 soda minūtes un ticis pie negatīva lietderības koeficienta -2.

"Krieviju var uzvarēt ar dzelžainu raksturu. Nedrīkst pelnīt noraidījumus un cerams, ka tiesneši noraidījumus dos taisnīgi," atzīmēja hokejists.

Piektdien IIHF izskatīja tikai Freiberga sodu, bet Bičevska pārkāpums nebija dienaskārtībā, tādējādi uzbrucējs ticis cauri sveikā bez sankcijām.

Pēc četrām kārtām Latvijas izlase B grupā ar sešiem punktiem atrodas piektajā vietā, bet pirmais četrinieks ir trīs punktu attālumā. Komandai apakšgrupā vēl atlikušas spēles ar Krieviju, Zviedriju un Norvēģiju, kas nozīmē, ka bez norvēģiem Latvijai vajag gūt vēl uzvaru arī pret kādu no abām favorītēm, lai varētu cerēt uz vietu ceturtdaļfinālā.

Uz augšu