Skandalozais riteņbraucējs Ārmstrongs: Ja būtu iespēja, es neko nemainītu

LETA
Skandalozais riteņbraucējs Ārmstrongs: Ja būtu iespēja, es neko nemainītu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Lenss Ārmstrongs
Lenss Ārmstrongs Foto: AP/Scanpix

Bijušais riteņbraucējs Lenss Ārmstrongs, kuram atņēma septiņus prestižā velobrauciena "Tour de France" titulus par aizliegto vielu lietošanu, neko nemainītu, ja viņam būtu tāda iespēja, norādīja amerikānis.

Starptautiskā Riteņbraukšanas federācija (UCI) pirms sešiem gadiem velobraucējam anulēja visus rezultātus. Diskvalifikācija stājās spēkā no 1998.gada 1.augusta, kā rezultātā arī tika atņemti septiņi pēc kārtas izcīnītie "Tour de France" tituli laika posmā no 1999.līdz 2005.gadam.

"Mēs darījām visu, lai uzvarētu. Jā, tas nebija godīgi, bet es neko nemainītu. Arī tad, ja tas man izmaksās kaudzi naudas un kļūšanu no varoņa par nulli," atzina Ārmstrongs. "Pirmkārt, es nemainītu mācības, kuras esmu ieguvis. Es neiegūtu pieredzi, ja nerīkotos tā, kā rīkojos. Neviens arī neveiktu pret mani izmeklēšanu."

Daudzus gadus Ārmstrongs noliedza jebkādus apgalvojumus saistībā ar dopingu, līdz beidzot 2013.gadā publiski TV pārraidē atzinās.

"Ja būtu turpinājis lietot dopingu un neko neteiktu, nekas tāds nebūtu noticis. Es lūdzos, lai viņi nāk pēc manis. Biju viegls mērķis," pauda Ārmstrongs.

Riteņbraucēju pasaule no Ārmstronga ir novērsusies pēc pieķeršanas dopinga lietošanā. ASV Antidopinga aģentūra (USADA) piesprieda viņam mūža diskvalifikāciju.

Ārmstrongs uzskata, ka laikā, kad viņš dominēja "Tour de France" velobraucienos, gūt panākumus godīgi nebija iespējams, taču šobrīd gan tas varētu tikt izdarīts bez aizliegto vielu lietošanas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu