Štelmahers: Pretinieki nebija pārāki, paši zaudējām

Roberts Štelmahers

FOTO: FIBA (www.championsleague.basketball)

"Ventspils" komanda šosezon tiecās pēc diviem tituliem, un jānovērtē tas, ka vienu no tiem - Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā - izdevās izcīnīt, sarunā ar aģentūru LETA pauda ventspilnieku galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Kurzemes komanda šosezon triumfēja jaunizveidotajā Latvijas-Igaunijas līgā, bet Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā ar 1-4 atzina principiālās pretinieces "VEF Rīga" pārākumu.

"Sezona kopumā bija veiksmīga. Ja Latvijas-Igaunijas līgas čempions tiktu noskaidrots pēc Latvijas čempionāta finālsērijas, varbūt sajūtas būtu citādākas. Esam čempioni, tā kā nevaram sūdzēties. LBL finālsērijā bija iespējas, kuras neizmantojām, tāpēc uzvarēja cita komanda. Pretinieki nebija pārāki, paši zaudējām. Gandrīz visas ceturtās ceturtdaļas bijām priekšā, bet situācijās, kurās vajadzēja iemest, bija neveiksmīgi metieni. Tāds ir sports, šoreiz nesanāca," stāstīja Štelmahers.

"LBL finālā uzvara Latvijas-Igaunijas līgā aizmirsās, bet, protams, gribējām dabūt divus titulus. Taču nenoniecinām titulu Latvijas-Igaunijas līgā, kur esam pirmie čempioni. Tas ir ne mazsvarīgāks kā LBL čempiontituls, tāpēc nevajag iekrist depresijā. Spēlējām divus apļus ar visām komandām, bijām labākie regulārajā čempionātā. Salīdzinot ar LBL, bija vairāk spēļu," atzīmēja "Ventspils" galvenais treneris.

Starptautiskajā arēnā ventspilniekiem bija cienījams starts FIBA Čempionu līgā, paliekot uzvaras attālumā no izslēgšanas turnīra un piedzīvojot minimālu zaudējumu FIBA Eiropas kausa izcīņas astotdaļfinālā.

"Vairākās spēlēs zaudējām par dažiem punktiem, domāju, ka priekš Latvijas kluba ļoti cienījami nospēlējām, zinot to, kādas pretinieces bija mūsu grupā," starptautisko sezonu komentēja Štelmahers.

"Jau sezonas sākumā izkrita Jānis Antrops un Roberts Freimanis, kuri varēja palīdzēt rotācijā. Nav tik vienkārši spēlēt ar visiem grandiem, izmantojot mazu rotāciju."

Salīdzinot ar 2017./2018.gada sezonu, šajā bija iespēja pārbaudīt spēkus arī ar Igaunijas komandām.

"LBL bija jāspēlē četras reizes ar komandām, kuras zinām un kuras zina mūs, tāpēc bija lielākas iespējas zaudēt. Bija ļoti interesanti apskatīties citas komandas, arī igauņiem bija daudzi talantīgi spēlētāji. Konkurence bija pozitīva," skaidroja Štelmahers.

"Ventspils" sezonu pabeidza ar trim leģionāriem pamatsastāvā. Ārzemju spēlētājiem komandā bijušas tādas pašas prasības kā pret vietējiem.

"Mums nav leģionāru vai latviešu, mums ir spēlētāji uz laukuma. Nav tā, ka nopērkam daudz dārgāku ārzemnieku, kuram jāpienes kas vairāk nekā citiem. Mums ārzemnieki ir vienkāršs papildinājums komandai. Esam apmierināti ar visiem spēlētājiem," pauda Štelmahers.

Šosezon komandu pārstāvēja divi pērnā gada Eiropas U-18 vicečempioni - Kristaps Ķilps un Dāvids Vīksne, kuri gan neaizvadīja pilnu sezonu.

"Protams, vienmēr katrs spēlētājs trenera skatījumā var izdarīt vairāk. Ja viņi trenēsies un spēlēs, tad varēs nostiprināties sastāvā, kas šosezon traumu dēļ bija liegts. Esmu ļoti atvērts jauniem spēlētājiem, bet viņiem ar darbu un meistarību jāpierāda sava vieta laukumā," atzina Štelmahers.

Štelmaheram pēc šīs sezonas beidzas līgums ar "Ventspils" komandu, bet šobrīd abas puses vēl nav runājušas par turpmāko sadarbību.

Štelmahers "zelta sērijā" komandu vadīja sesto reizi. Trīsreiz viņam izdevies uzvarēt - 2014. un 2018. gadā ar "Ventspili", 2016. gadā ar "Valmiera"/ORDO komandu. Trīsreiz nācies zaudēt (2013., 2015. un 2019. gadā ar "Ventspili").

Uz augšu