Glovackis: Cīņa ar Briedi izšķirs manu karjeru

LETA
Glovackis: Cīņa ar Briedi izšķirs manu karjeru
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kšištofs Glovackis (no labās) un Mairis Briedis
Kšištofs Glovackis (no labās) un Mairis Briedis Foto: Mārtiņš Otto/TVNET

Cīņa ar Latvijas labāko bokseri Mairi Briedi izšķirs poļa Kšištofa Glovacka karjeras turpinājumu, sarunā ar žurnālu "Sporta Avīze" teica sportists.

Glovackis, kuram ir 32 gadi, neslēpa, ka šis duelis viņa karjerā, iespējams, ir pagrieziena punkts, kas noteiks, vai karjeras turpinājumā viņš varēs cīnīties ar elites sportistiem par pašām prestižākajām jostām.

Tāpat kā Briedim arī Glovacka ceļš uz eliti nebija viegls un rožains, jo sportists tikai pēc pasaules čempiona jostas iegūšanas esot sapratis, ka ar boksu var nopelnīt naudu. "Aizņēmos, uzvarēju un no prēmijas atdevu parādus," par karjeras sākumu stāsta polis, kurš pirms tam Polijā strādāja par šoferi.

"15.jūnijs izšķirs manas karjeras turpinājumu - vai nu celšos atkal uz augšu, atkal tuvāk pie titula un pašas elites, vai arī kritīšu, un šoreiz kritiens var sanākt uz neatgriešanos," sacīja Glovackis.

"Līdz trešajai iespējai atkal būs ilgi jāgaida, jāsitas cauri sietam un atkal būs jācenšas tikt obligātā titula pretendenta statusā, varbūt tāda iespēja nemaz netiks sagaidīta. Tur ir daudz nezināmā, bet domāju, ka Mairim noskaņojums ir līdzīgs. Neko nepārspīlējot, teikšu, ka uz Rīgu braukšu ar domu - vai nu visu, vai neko."

Bokseris arī neslēpj, ka seko līdzi citiem bokseriem, piemēram, amerikānim Deontejam Vailderam un japānim Naojam Inouem, apbrīnojot viņus par prasmēm nokautēt pretinieku jau pašā cīņas sākumā.

"Pagājušās nedēļas nogalē skatījos gan Vaildera, gan Inoues cīņas, kurās viņi savus pretiniekus nokautēja jau pašā sākumā. Protams, man arī gribētos, kaut es tā varētu," piezīmēja Glovackis. "Karjeras sākumā arī tā domāju - satrenēšos un gāzīšu pretiniekus ar vienu sitienu! Taču boksā tā nemaz nedrīkst domāt. Vienmēr ir jānoskaņojas visai cīņai, citādi ātri tiksi atšifrēts. Turklāt vislabākais nokauts ir tas, kuru neviens negaida."

"Bokss manā dzīvē ir ne tikai darbs," atzina bokseris. "Tā reizē ir mana kaislība un lieta, kurā sevi apliecināt, sacensties ar citiem labākajiem bokseriem. Man ir liels gods, ka supersērijā varu cīnīties par Muhameda Ali trofeju. Supersērijā man prēmijas nav pats svarīgākais, domāju, ka vēlētos piedalīties šādā turnīrā arī tad, ja tiktu piedāvāts mazāk vai nemaz. Uzvara turnīrā tāpat pavērtu citas iespējas."

Glovackis sporta aprindās tiek raksturots kā mierīgs, nosvērts un gana kluss cilvēks, tomēr ikviens, kura ceļi reiz krustojušies ar poli piemin, ka sportists ir saprotošs un cieņpilns gan pret sāncenšiem, gan pret faniem un kritiķiem.

"Man nav problēmu sakarīgi izrunāties par boksu. Turklāt es to arī uzskatu savā ziņā par cieņas izrādīšanu Latvijas sporta līdzjutējiem, lai vai cik daudz viņu būtu," cieņpilni stāstīja bokseris, kurš smaidot draudzīgi piebilda, ka Rīgā cer apbēdināt Brieža fanus.

"Es teiku, ka ceru salauzt viņu sirdis un cerības, jo patiešām ticu, ka uzvarēs labākais bokseris. Un par to, ka uzvar labākais, līdzjutējiem nevajag skumt."

Zīmīgi, ka tāpat kā Briedis arī Glovackis savu vienīgo zaudējumu karjerā cietis pret ukraini Oleksandru Usiku, bet pasaules čempiona godā viņš nokļuva, kad nokautēja vācieti Marko Huku. Savu svarīgāko jostu karjerā uzvarā pār Huku ieguva arī Briedis.

Pašlaik 34 gadus vecais Briedis 26 cīņās guvis 25 uzvaras, 18 gadījumos virsroku gūstot ar nokautu. Tikmēr 32 gadus vecais Glovackis 32 cīņās izcīnījis 31 panākumu, no kuriem 19 bijuši ar nokautu.

Glovackis supersērijas ceturtdaļfināla cīņā pēc punktiem pieveica krievu Maksimu Vlasovu, vienlaikus savā īpašumā iegūstot tobrīd vakanto Pasaules Boksa organizācijas (WBO) pagaidu čempiona jostu.

Tikmēr Briedis novembrī savā ceturtdaļfināla duelī pēc punktiem pārspēja Vācijas pārstāvi Noelu Gevoru, kurš pazīstams arī ar vārdu Norairs Mikaeljans. Latvietis pēc šīs cīņas savā īpašumā ieguva Pasaules Boksa padomes (WBC) Dimanta jostu.

Briedis iepriekšējā sezonā abas savas cīņas supersērijā aizvadīja Rīgā, ceturtdaļfinālā pārspējot kubieti Peresu, bet pusfinālā zaudējot nākamajam čempionam Usikam.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu