UEFA uz laiku aptur pārbaudi par "AC Milan" iespējamiem finanšu pārkāpumiem

"AC Milan" futbolisti

FOTO: EPA/Scanpix

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) uz laiku apturējusi pārbaudi pret Itālijas A sērijas klubu "AC Milan", kas, iespējams, pārkāpis finanšu godīgas spēles (FFP) noteikumus.

Līdz ar to Milānas klubs šobrīd vēl netiek izslēgts no nākamās sezonas UEFA Eiropas līgas turnīra, bet situācija var mainīties, ja lieta tiks atjaunota un pieņemts verdikts.

Pērn jūnijā UEFA finansiālu pārkāpumu dēļ no šīs sezonas UEFA Eiropas līgas turnīra diskvalificēja "AC Milan" komandu. Pēc tam gan "AC Milan" vērsās Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), kas apmierināja itāļu apelāciju un lika UEFA piespriest samērīgas sankcijas.

Pirms pāris mēnešiem UEFA sāka izmeklēšanu citā lietā par šo sezonu, kā arī iepriekšējiem trim gadiem, tādējādi Milānas klubam atkal draud diskvalifikācija. Tiesa, kamēr nav pieņemtas sankcijas iepriekšējā lietā, šogad uzsāktā pārbaude uz laiku ir apturēta.

UEFA pērn diskvalificēja "AC Milan" no Eirokausiem, jo nebija pārliecināta par kluba finansiālo stabilitāti pēc tam, kad to aizpērn iegādājās Ķīnas uzņēmēji par 740 miljoniem eiro no itāļa Silvio Berluskoni. Savukārt aizpagājušajā vasarā Milānas klubs iztērēja aptuveni 200 miljonus eiro spēlētāju iegādēs, kas arī pievērsis UEFA uzmanību.

"AC Milan" sezonas gaitā A sērijā bija ceturtā, kas nākamajā sezonā dotu vietu UEFA Čempionu līgā, bet piecas kārtas pirms beigām labāko četrinieks tika atstāts un nācās samierināties ar piekto pozīciju.

Uz augšu