Futbolisti bez ierunām zaudē Izraēlas izlasei (10)

Trešo zaudējumu aizvadītajās trijās 2020. Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlēs piektdien piedzīvoja Latvijas futbola valstsvienība, kas Daugavas stadionā G apakšgrupas mačā ar 0:3 (0:1) piekāpās Izraēlas izlasei. Visus trīs vārtus uzvarētājiem guva atlases cikla rezultatīvākais spēlētājs Erans Zahavi.

Jau spēles pirmajās minūtēs abas puses apmainījās bīstamiem momentiem, situāciju pie pretinieku vārtiem saasinot Jānim Ikauniekam. Mača rezultāts tika atklāts desmitajā minūtē, kurā Zahavi ar izcilu raidījumu realizēja tālu soda sitienu, pārceļot bumbu pāri Latvijas izlases sieniņai un vārtsargam Pāvelam Šteinboram. Turpinājumā neielies pārsvars bija viesiem, Latvijai tikai puslaika vidū pietuvojoties pretinieku vārtiem.

Ar vairākiem Mārča Oša tāliem auta iemetieniem bumba dažas reizes tika nogādāta soda laukumā, taču bīstamas darbības nesekoja. Turpretī otrā laukuma galā pāris epizodēs Latviju no briesmām glāba Šteinbors. Kamēr laukuma saimniekiem neveicās ar standartsituācijām, tikmēr izraēlieši centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, vienā no epizodēm vēl vienu bīstamu sitienu izdarot Zahavi. Puslaika pēdējā minūtē bīstamāko momentu pie Izraēlas vārtiem radīja Deniss Rakels, kurš ar galvu nedaudz sita pāri viesu cietoksnim.

Otrā puslaika sākumā pretinieku vārtus apdraudēja Vladislavs Gutkovskis, kurš 58.minūtē no asa leņķa sita pa taisnstūri, taču uzdevumu augstumos bija izraēliešu vārtsargs Ariels Harušs. Minūti vēlāk jau otrā laukuma galā Zahavi panāca 2:0, bumbu tīklā triecot ar sitienu ārpus soda laukuma robežām. Turpinājumā spēles ritējums kļuva lēnāks un vienmuļāks, taču 80.minūtē Zahavi ieraidīja vēl vienu bumbu Latvijas vārtos. Izraēlas izlase ātrā pretuzbrukumā nonāca Latvijas izlases soda laukumā, Zahavi netraucētam no vidējas distances raidot bumbu mērķī.

Spēles pēdējā desmitminūtē pārsvars vēl joprojām piederēja Izraēlai, vienīgo bīstamo momentu pie pretinieku vārtiem sagādājot Vladislavam Gutkovskim.

Vārtos spēli sāka Pāvels Šteinbors, bet no laukuma spēlētājiem starta vienpadsmitniekā bija Kaspars Dubra, kurš šajā mačā bija komandas kapteinis, Mārcis Ošs, Vitālijs Maksimenko, Oļegs Laizāns, Artūrs Karašausks, Deniss Rakels, Kristers Tobers, Jānis Ikaunieks, Roberts Savaļnieks un Vladislavs Gutkovskis.

Salīdzinot ar martā notikušu dueli pret Polija, sākumsastāvā nebija tikai savainotā Vjačeslava Isajeva, kura vietu aizņēma talantīgais Tobers.

Vēl G apakšgrupā Latvijas nākamā pretiniece Slovēnija viesos ar 0:1 (0:0) piekāpās Austrijai, kurai uzvaras vārtus 74.minūtē guva Gido Bērgštalers. Slovēņi pēc šī mača dosies uz Rīgu, kur pirmdien mēros spēkus ar Latviju.

Tikmēr Polija viesos ar 1:0 (0:0) guva virsroku pār Ziemeļmaķedoniju. Vienīgie vārti tika gūti 47.minūtē, kad precīzi sita Kšištofs Pjonteks.

Ārpus pieteikuma šoreiz palikuši Dāvis Ikaunieks un Daniels Ontužāns, kurš līdz ar to vēl nedebitēja valstsvienībā.

Līdz šim abas komandas bija spēkiem mērojušās sešas reizes, no kurām četrreiz pārāka bijusi Izraēla, vienreiz spēlēts neizšķirti un vienu uzvaru guvusi Latvijas valstsvienība.

Kvalifikācijas turnīru Slavišas Stojanoviča vadītā Latvijas izlase sāka martā, kad ar 1:3 viesos piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet nākamajā mačā ar 0:2 izbraukumā tika atzīts Polijas pārākums. Tikmēr Izraēla turnīra ievadā spēlēja neizšķirti 1:1 ar Slovēniju, bet trīs dienas vēlāk ar 4:2 apspēlēja Austriju.

FIFA rangā Latvijas izlase ieņem 133. vietu, kamēr Izraēla ir 84. pozīcijā.

Pirmdien Latvija Daugavas stadionā spēlēs pret Slovēniju.

Latvijas izlase pie uzvaras nav tikusi jau desmit spēles pēc kārtas jeb kopš pagājušā gada 2.jūnija. Savukārt oficiālos turnīros vienībai uzvaru nav jau 13 cīņās - iepriekšējais panākums tika gūts 2017.gada 10.oktobrī Pasaules kausa kvalifikācijā pret Andoru.

Latvijas futbola izlases sastāvs mačam ar Izraēlu: Pāvels Šteinbors, Kaspars Dubra, Mārcis Ošs, Vitālijs Maksimenko, Oļegs Laizāns (Ritvars Rugins, 79.min.), Artūrs Karašausks (Vladimirs Kamešs, 67.min.), Deniss Rakels, Kristers Tobers, Jānis Ikaunieks (Andrejs Cigaņiks, 57.min.), Roberts Savaļnieks, Vladislavs Gutkovskis.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras grupas divas spēcīgākās izlases.