Latvijas futbola izlase cieš vienu no lielākajām sakāvēm (22)

Vladislavs Gutkovskis
Vladislavs Gutkovskis Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas vīriešu futbola izlase pirmdien Rīgā, Daugavas stadionā, 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē ar rezultātu 0:5 (0:4) atzina Slovēnijas valstsvienības pārākumu, ciešot vienu no lielākajiem zaudējumiem kopš valsts neatkarības atgūšanas.

Viesu komandas labā pa divām reizēm ar precīzu sitienu izcēlās Josips Iličs un Domens Črnigojs, bet vēl vienus vārtus guva Miha Zajcs.

Latvijas futbola izlase piedzīvoja vienu no lielākajiem zaudējumiem kopš valsts neatkarības atgūšanas:

• 1992. gadā 0:5 pret Spāniju,
  • 1995. gadā 0:5 pret Austriju,
  • 2013. gadā 0:5 pret Bosniju un Hercegovinu,
  • 2014. gadā 0:6 pret Nīderlandi
  • 2017. gadā 0:5 pret Gruziju.

Latvijas futbola valstsvienība uzvaru nav izcīnījusi jau 12 spēlēs pēc kārtas, šajā posmā ciešot septiņus zaudējumu. Pēdējo uzvaru izdevās izcīnīt pērn jūnijā Baltijas kausa spēlē pret Igauniju ar 1:0.

Pirmais puslaiks

Jau spēles sākumā Slovēnija ieguva iniciatīvu, daudz vairāk kontrolējot bumbu un veidojot uzbrukumus nekā Latvijas izlase. Spēcīgu sitienu pirmajās minūtēs izpildīja Slovēnijas izlases kapteinis Bojans Jokičs, taču bumbu kritienā atsita Latvijas komandas vārtsargs Pāvels Šteinbors.

Mača 13. minūtē Vladimirs Kamešs pārkāpa noteikumus pret vienu no Slovēnijas izlases līderiem Josipu Iličiču, kurš pats arī devās izpildīt tiešo brīvsitienu, pēc kura bumba atsitās pret vārtu pārliktni. Turpinājumā viesi sasniedza mērķi, turklāt piecu minūšu laikā pat trīs reizes.

Latvijas futbolisti pirmo reizi šajā mačā kaut nedaudz apdraudēja pretinieku vārtus, taču uzreiz sekoja pretuzbrukums, kuru Slovēnijas izlase izmantoja. Roberts Beričs ielauzās soda laukumā un piespēlēja uz tālo vārtu stabu Domenam Črnigojam, kurš viegli ieraidīja bumbu vārtos.

Mirkli vēlāk Petars Stojanovičs izdarīja centrējumu soda laukumā, kur bumbu gaisā apstrādāja Domens Črnigojs, gūstot savus otros vārtus šajā mačā. 23 gadus vecajam futbolistiem tie ir pirmie divi precīzie sitieni karjerā Slovēnijas izlases sastāvā.

Pēc brīža Kristers Tobers pārkāpa noteikumus un tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu. "Pendeli" devās izpildīt Josips Iličičs, kurš bija precīzs, vēl vairāk palielinot Slovēnijas izlases pārsvaru.

Pirmā puslaika beigās Pāvels Šteinbors atvairīja bumbu, uzreiz sekoja vēl viens sitiens, kuru aizsargi nobloķēja, bet ar trešo piegājienu Slovēnijas izlase guva vārtus. Otro reizi šajā mačā ar precīzu sitienu izcēlās Josips Iličičs.

Latvijas izlase pirmā puslaikā divreiz pēc standartsituācijām nogādāja bumbu soda laukumā, kur ar galvu sitienu izpildīja komandas aizsargi Kaspars Dubra un Mārcis Ošs, taču abi mēģinājumi bija nesekmīgi.

Otrais puslaiks

Otrā puslaika pašā sākumā Slovēnijas izlase guva savus piektos vārtus šajā mačā. Petars Stojanovičs ieskrēja no labās puses soda laukumā un saņēma bumbu, piespēlēja to tālāk un Miha Zajcs viegli netraucēts guva vārtus.

Jau pēc brīža Vladimirs Kamešs izdarīja spēcīgu sitienu, pirmo reizi šajā mačā bumba lidoja viesu komandas vārtu rāmī, taču to atvairīja Slovēnijas izlases zvaigzne Jans Oblaks. Pēc brīža arī Oļegs Laizāns apdraudēja pretinieku vārtus, izpildot ļoti spēcīgu tiešo brīvsitienu no tālas distances, bet vēlreiz teicami nospēlēja viesu vārtsargs.

Debiju šajā mačā Latvijas izlases sastāvā piedzīvoja 19 gadus vecais Daniels Ontužāns, kurš ikdienā spēlē slavenā Vācijas kluba Minhenes "Bayern" jauniešu sistēmā. Laukumā viņš nāca spēles 78. minūtē, nomainot Denisu Rakelu.

Otrajā puslaikā spēles temps mazinājās, kas brīžiem pavēra Latvijas izlasei nelielas izredzēs gūt goda vārtus, izmantojot pretinieku pasivitāti aizsardzībā, tomēr tas neizdevās, turklāt vairākkārt komandu no vārtu zaudējuma bija jāglābj vārtsargam Pāvelam Šteinboram.

Latvijas izlase 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā piedzīvoja ceturto zaudējumu četros mačos, bet Slovēnija guva pirmo panākumu, pievienojot to diviem neizšķirtiem.

Pirmdien citā G apakšgrupas spēlē Polija savā laukumā ar 4:0 pārspēja Izraēlu, bet Austrija izbraukumā ar 4:1 uzveica Ziemeļmaķedoniju.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā nākamās divas spēles Latvijas izlase aizvadīs 6. septembrī izbraukumā pret Austriju un 9. septembrī mājās pret Ziemeļmaķedoniju.