Toronto "Raptors" pirmo reizi vēsturē kļūst par NBA čempioni

Toronto "Raptors"
Toronto "Raptors" Foto: Reuters/ScanPix

Toronto "Raptors" komanda ceturtdien pirmo reizi vēsturē tika kronēta par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempioni.

Finālsērijas sestajā spēlē "Raptors" viesos ar rezultātu 114:110 (33:32, 27:25, 26:31, 28:22) pārspēja iepriekšējo divu gadu NBA čempioni Goldensteitas "Warriors", tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-2.

Toronto vienība arī kļuvusi par pirmo NBA čempioni vēsturē, kas bāzējas ārpus ASV.

"Raptors" komandas rindās ar 26 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kails Laurijs, kamēr Paskāls Sjakams pievienoja 26 punktus un desmit atlēkušās bumbas. Savukārt vienības līderis Kavai Lenards pievienoja 22 punktus.

Lenards pēc mača arī tika nosaukts par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju. Viņš šādu godu izpelnījās otro reizi karjerā, jo 2014.gadā viņš līdz NBA čēmpiontitulam aizveda arī Sanantonio "Spurs".

Savukārt "Warriors" sastāvā 30 punkti Klejam Tompsonam, kurš gan traumas dēļ spēles beigās nespēlēja. Tikmēr Andrē Iguodala pievienoja 22 punktus, kamēr Dreimondam Grīnam "triple-double" - 11 punkti, 19 atlēkušās bumbas un 13 rezultatīvas piespēles. Stefans Karijs tikmēr iemeta 21 punktu.

Ceturtdienas spēlē "Raptors" komanda lielākoties atradās vadībā, tomēr trešās un ceturtās ceturtdaļas mijā "Warriors" atguva vadību. Tiesa, Toronto komanda atgriezās priekšgalā nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām, kad trejaci iemeta Freds Vanvlīts, panākdams 104:101. Spraigā cīņā viesiem šo nelielo pārsvaru arī izdevās nosargāt un izcīnīt titulu.

Iepriekš bija arī zināms, ka traumas dēļ sezona beigusies vienam no "Warriors" līderiem Kevinam Durantam.

Toronto komanda NBA spēlē kopš 1995./96.gada sezonas.

"Warriors" komanda ceturtdien aizvadīja savu pēdējo spēli savā arēnā Oklendā, jo ar nākamo sezonu tās mājvieta būs Sanfrancisko.

"Raptors" šogad arī iekļuva savā vēsturē pirmajā NBA finālā, kamēr "Warriors" cerēja izcīnīt trešo titulu pēc kārtas un ceturto pēdējo piecu gadu laikā.

Pērn Goldensteitas "Warriors" otro gadu pēc kārtas kļuva par NBA čempioniem, finālsērijā ar 4-0 pieveicot "Cavaliers".