Čīle ar uzvaru sāk "Copa America" titula aizstāvēšanu

Čīles izlases futbolisti
Čīles izlases futbolisti Foto: AP/Scanpix

Iepriekšējo divu Dienvidamerikas futbola izlašu turnīra "Copa America" čempione Čīle pirmdien ar uzvaru sāka titula aizstāvēšanu.

Čīlieši C apakšgrupas mačā Sanpaulu ar 4:0 (1:0) sagrāva Japānu, kas ir turnīra speciāli uzaicinātā viešņa.

Pirmie vārti tika gūti 41.minūtē, kad pēc stūra sitiena ar galvu precīzi sita Eriks Pulgars. Otro reizi japāņi tika pārspēti 54.minūtē - Eduardo Vargass izpildīja sitienu no soda laukuma robežas, bumbai pēc rikošeta atrodot ceļu vārtos.

82.minūtē no tuvas distances ar galvu pretiniekus pārspēja Aleksis Sančess, bet minūti vēlāk Vargass izmantoja situāciju, kurā tālu izgāja japāņu vārtsargs, ar augstu sitienu raidīdams bumbu tīklā.

Svētdien šīs apakšgrupas pirmajā cīņā Urugvaja ar 4:0 pārspēja Ekvadoru.

Bez Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) valstīm turnīrā uzaicinātas piedalīties arī trīs izlases no Āzijas Futbola konfederācijas (AFC).

Turnīrā piedalās 12 komandas, kas sadalīts trīs apakšgrupās. Katras grupas divas labākās un arī divas veiksmīgākās trešo vietu ieguvējas sasniegs ceturtdaļfinālu.

Pirms trim gadiem "Copa America" turnīrā triumfēja Čīle.