Spānijas basketbolistes tikai pēdējās minūtēs salauž Lielbritānijas pretestību (1)

Spānijas sieviešu basketbola izlase piektdien Rīgā svinēja uzvaru Eiropas čempionāta mačā, tiekot pie sava otrā panākuma.

2017.gada Eiropas čempiones spānietes A apakšgrupas duelī ar rezultātu 67:59 (14:14, 17:20, 17:9, 19:16) uzvarēja Lielbritāniju.

Pirmajās trīs ceturtdaļās nevienai no izlasēm neizdevās iekrāt ievērojamu pārsvaru, bet ceturtajā ceturksnī spānietes ar izrāvienu 9:0 panāca 11 punktu pārsvaru (57:46). Tiesa, tas ātri tika sadeldēts, un nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 57:57. Pusotru minūti pirms finālsvilpes Kristina Ouvina ar tālmetienu atguva Spānijai vadību, titula aizstāvētajām nosargājot vadību un svinot uzvaru ar rezultātu 67:59.

Spānijas izlasē ar 23 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Astu Ndura, bet 11 punkti bija Laurai Nikolsai.

Pretiniecēm 20 punktus guva Temi Fagbenle.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam šajā apakšgrupā Latvija ar 82:74 (15:14, 26:20, 17:14, 24:26) pārspēja Ukrainu, tādējādi turpinot cīņu par izslēgšanas turnīru.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 33 punktiem bija Elīna Dikeulaka, kura laboja Latvijas izlases rekordu oficiālajos valstsvienību turnīros. Viņai šajā mačā arī sešas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

Pretiniecēm ar 28 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Aļina Jagupova, bet 19 punkti bija Oļesjai Malašenko.

Apakšgrupā vadībā ar divām uzvarām divās spēlēs ir Spānija, tālāk ar vienu panākumu ir Lielbritānija un Latvija, bet Ukraina cietusi divus zaudējumus.

Jau vēstīts, ka Baltkrievijas sieviešu basketbola izlase piektdien svinēja negaidītu uzvaru Eiropas čempionāta mačā.

Baltkrievietes Zreņaninā D apakšgrupas duelī ar 69:61 (21:19, 14:18, 18:15, 16:9) pārspēja pērnā gada Pasaules kausa pusfinālisti Beļģiju.

Baltkrievijas izlasē rezultatīvākā ar 19 punktiem bija naturalizētā amerikāniete Aleksandrija Bentlija, bet beļģietēm 23 punkti un deviņas atlēkušās bumbas bija Emmai Mēsemanai.

Vēl šajā apakšgrupā vakarā cīnīsies Krievija un Serbija.

Apakšgrupā līdere ar vienu uzvaru vienā spēlē ir Serbija, kam ar panākumu divās cīņās seko Baltkrievija un Beļģijai, bet Krievija zaudējusi savā vienīgajā spēlē.

Tāpat negaidītu uzvaru svinēja Slovēnija, kas Nišā C apakšgrupas duelī ar 62:55 (14:14, 16:15, 16:18, 16:8) uzveica Turciju, kam līdz ar to meistarsacīkstes ir beigušās.

Slovēnietēm ar 18 punktiem izcēlās Teja Oblaka.

Negaidīti noslēdzās arī šīs apakšgrupas otrā cīņa, kurā Ungārija ar 59:51 (18:11, 7:15, 14:7, 20:18) guva virsroku pār Itāliju.

Ungārijas izlasē ar desmit punktiem un 11 atlēkušajām bumbām atzīmējas Ivonne Tērnere, bet pretiniecēm 16 punktus guva Džordži Sotana.

Apakšgrupā vadībā ar divām uzvarām divās spēlēs ir Ungārija, pa panākumam ir Slovēnijai un Itālijai, bet Turcija cietusi divus zaudējumus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Eiropas čempionātā basketbolā Rīgā uzvaras piektdien B apakšgrupā izcīnījušas Francijas un Čehijas valstsvienības.

Pirmajā piektdienas B apakšgrupas spēlē Čehija ar 71:64 (14:14, 16:30, 22:9, 19:11) pārspēja Zviedrijas izlasi.

Rezultatīvākā uzvarētāju rindās bija Renata Brezinova, kura izcēlās ar 24 punktiem, bet pa 14 punktiem iemeta Kamila Stepanova un Katerina Elhotova. Savukārt Zviedrijas izlasē jau otro spēli pēc kārtas pamanāmākā bija Amanda Zahui, kuras rēķinā 19 punkti, septiņas atlēkušās bumbas, kā arī piecas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr otrā šīs apakšgrupas spēlē Francijas izlase ar 88:53 (24:13, 22:12, 21:13, 21:15) sagrāva Melnkalnes komandu, kurai tas bija jau otrais zaudējums šajā turnīrā.

Zīmīgi, ka Francijas izlasē punktus neguva tikai viena spēlētāja, bet rezultatīvākā ar 15 punktiem bija Marine Johanesa. Tikmēr Melnkalnes izlasē Boziča Mujoviča izcēlās ar 12 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām.

Pēc aizvadītām divām spēļu kārtām B apakšgrupas līdere ar divām uzvarām ir Francijas izlase, tālāk ir pa uzvarai guvušās Čehija un Zviedrija, kamēr Melnkalne bez panākumiem ierindojas pēdējā, ceturtajā vietā.

Eiropas 37.meistarsacīkstes sieviešu komandām notiks līdz 7.jūlijam. Rīgā notiks divi no četriem grupu turnīriem, kā arī divas no četrām astotdaļfināla spēlēm. Divi grupu turnīri risināsies Serbijas pilsētās Nišā un Zreņaninā, savukārt ceturtdaļfināli, pusfināli un medaļu cīņas risināsies Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Eiropas čempionāta pirmo sešu vietu ieguvējas nodrošinās ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Latvija kontinenta meistarsacīkstes uzņems otro reizi vēsturē - pirmā reize bija 2009.gadā.