Visockis-Rubenis: ASV basketbolistiem bija milzīgs fiziskais pārsvars

Artūrs Visockis-Rubenis

FOTO: FIBA.com

ASV basketbola izlasei Pasaules U-19 kausa mačā pret Latviju piederēja milzīgs fiziskais pārsvars, norādīja komandas galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis.

Latvijas izlase trešdien Pasaules kausa astotdaļfināla mačā ar rezultātu 66:116 (15:30, 16:29, 7:36, 28:21) kapitulēja vienaudžiem no ASV.

"Pretiniekiem bija milzīgs fiziskais pārsvars, ko viņi mērķtiecīgi lika lietā, agresīvi spēlējot aizsardzībā un izmantojot iespējas uzbrukumā. Kad spiediens mazinājās un varējām spēlēt klasisko pieci pret pieci basketbolu, pēdējo ceturtdaļu pat uzvarējām," Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Visocka-Rubeņa teikto.

"Vēlos paslavēt Edvardu Mežuli, kura ieguldījums neatspoguļojas statistikā, tāpēc, iespējams, paliek nenovērtēts, bet viņš paveic milzīgu darba apjomu, cementējot komandas aizsardzību. Paldies puišiem par cīnīšanos līdz galam, bet tas ir vājš mierinājums," norādīja treneris.

Turnīra turpinājumā Latvijas basketbolisti cīnīsies par 9.-16. vietu. Pirmajā mačā piektdien būs jāspēlē ar spēles Krievija - Ķīna zaudētājiem.

"Tagad jāizvēdina galvas un jāsāk turnīrs no jauna. Noteikti varam uzlabot sniegumu un cīnīties, lai sasniegtu pēc iespējas augstāku vietu noslēguma tabulā," teica Visockis-Rubenis.

Izlases par pasaules čempionāta godalgām cīnās Iraklijā, kas atrodas uz Krētas salas. Turnīrs norisināsies līdz svētdienai.

U-19 Pasaules kausa izcīņā puišu konkurencē Latvija pārstāvēta trešo reizi. 1999.gadā tika izcīnīta devītā vieta, bet 2011.gadā Rīgā - desmitā pozīcija.

Uz augšu