Bukša kvalificējas Eiropas U-23 čempionāta pusfinālam

Sindija Bukša FOTO: AFP/LETA

Latvijas sprintere Sindija Bukša ceturtdien Zviedrijas pilsētā Jēvlē notiekošajā Eiropas U-23 čempionātā vieglatlētikā izcīnīja trešo vietu 100 metru priekšskrējienā, tādējādi kvalificējoties pusfinālam.

Bukša startēja trešajā priekšskrējienā, kurā ierindojās trešajā vietā, finišējot pēc 12.07 sekundēm. Kopvērtējumā tas bija tikai 16. labākais laiks, bet Bukša pēdējā kvalificējās sacensību pusfinālam. Zīmīgi, ka stadionā bija liels pretvējš (-4,2 metri sekundē).

Pusfināla skrējieni tiks aizvadīti no plkst. 19.45 pēc Latvijas laika.

Citā disciplīnā septiņcīņas sportiste Kristīne Deruma aizvadījusi jau divas disciplīnas - 100 metru barjerskrējienu un augstlēkšanu. Barjerskriešanā ar rezultātu 15,90 sekundes Deruma kopvērtējumā ieņēma pēdējo, 26.vietu, bet augstlēkšanā izdevās pārvarēt 1,70 metru atzīmi, kas kopvērtējumā deva 23.vietu. Atlikušās disciplīnas tiks aizvadītas dienas turpinājumā.

Tikmēr 400 metru skrējienā startēja divi Latvijas sportisti - Valērijs Valinščikovs un Austris Karpinskis. Ātrāks savā priekšskrējienā izrādījās Karpinksis, kurš distanci veica 48,05 sekundēs, ieņemot piekto vietu, bet Valinščikovs ar 49,24 sekundēm bija pēdējais savās priekšsacīkstēs. Kopvērtējumā Karpinskis ieņēma 23.vietu, bet Valinščikovs ieņēma 30.pozīciju, tādējādi neviens no Latvijas skrējējiem šīs disciplīnas pusfinālā nestartēs.

Eiropas čempionāts šai vecuma grupai notiks no 11. līdz 14. jūlijam Zviedrijas pilsētā Jēvlē.

Čempionātā piedalīsies Patriks Gailums un Matīss Velps šķēpa mešanā, Maksims Sinčukovs un Iļja Petrušenko 400 metru barjerskrējienā, Austris Karpinskis un Valērijs Valinščikovs 400 metru skrējienā, Eļčins Gasanovs vesera mešanā, Sindija Bukša 100 un 200 metru distancē, Laine Donāne šķēpa mešanā, Patrīcija Karlīna Roshofa 200 metros, Kristīne Deruma daudzcīņā un Lāsma Padedze lodes grūšanā. Turklāt čempionātā piedalīsies arī 4x400 metru stafetes komanda - Sinčukovs, Petrušenko, Valinščikovs, Karpinskis un Daniels Bambals.

Sacensību noteikumi paredz, ka katra valsts papildus var pieteikt divus juniorus un divas juniores bez kvalifikācijas normatīva disciplīnās, kur nepiedalās konkrētās izlases dalībnieki. Līdz ar to Vieglatlētikas savienības valde un Treneru padome ir apstiprinājusi vēl četru sportistu dalību čempionātā - Artūrs Niklāvs Medveds 3000 metru kavēkļu skrējienā, Elēna Miezava 1500 metros, Līga Vecbērza tāllēkšanā un Bambals 800 metru sacensībās.

Delegācijas sastāvā iekļauti treneri Viktors Beļikovs, Valentīna Eiduka, Vjačeslavs Goļinskis, Pēteris Karlivāns, Ginta Teko, kā arī komandas vadītājs Kaspars Gabaliņš-Briška un fizioterapeite Anna Vasariete.

Kvalifikācijas normatīvus izpildījuši, bet veselības problēmu dēļ čempionātā nepiedalīsies Paula Sprudzāne (100 metru barjeras), Ieva Turķe (tāllēkšana un trīssoļlēkšana), Kristaps Jaunpujens-Pujens un Jāzeps Groza (abi - šķēpa mešana).

Kopš 1997.gada, kad notika pirmais Eiropas U23 čempionāts Somijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos.

Latvija visplašāk tika pārstāvēta 2009.gada čempionātā Lietuvā, kad startēja 22 sportisti.

Latvijas vieglatlēti Eiropas U-23 čempionātā kopumā guvuši 19 medaļas, bet par čempioniem spējuši kļūt Aigars Fadejevs 20 kilometru soļošanā, Līga Kļaviņa un Aiga Grabuste septiņcīņā, Jānis Leitis tāllēkšanā, Madara Palameika, Zigismunds Sirmais un Līna Mūze šķēpa mešanā, kā arī Gunta Vaičule 400 metru skrējienā.

Uz augšu
Back