Sevastova Bukarestes WTA turnīrā izlikta ar pirmo numuru

Anastasija Sevastova
Anastasija Sevastova Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova nākamajā nedēļā uzsāks dalību Bukarestes WTA "International" sērijas turnīrā, kurā viņai piešķirts pirmais numurs.

Pirmais mačs šajā turnīrā Sevastovai paredzēts pret 2017.gada ceturtdaļfināla pretinieci Anu Bogdanu no Rumānijas, kura togad arī pārspēja latvieti. Tikmēr pagājušajā gadā latviete šajā turnīrā izcīnīja uzvaru, kas nozīmē, ka šogad viņai nāksies aizstāvēt 280 WTA ranga punktus.

Savukārt 2016.gada finālā Sevastova ar graujošu 0:6, 0:6 piekāpās Simonai Halepai no Rumānijas, kura tobrīd ieņēma ranga pirmo vietu.

Pērn Latvijas sportiste ar rezultātu 7-6 (7:4), 6-2 pārspēja Horvātijas tenisisti Petru Martiču, iegūstot savu karjeras trešo WTA titulu.

Latvijas tenisiste nākamajā nedēļā WTA rangā pakāpsies uz 11.vietu, atkārtojot savu labāko sniegumu, kas viņai iepriekš padevās 2018.gada oktobrī. Šis būs jau trešais gads, kad Sevastova šajā turnīrā izlikta ar pirmo numuru. Tāpat viņa būs vienīgā Top 50 tenisiste, kura startēs šajās sacensībās, bet otrais numurs piešķirts slovākietei Viktorijai Kužmovai, kura nākamnedēļ izkritīs no labāko piecdesmitnieka.

Sevastova Bukarestē spēlēs jau ceturto reizi, bet turnīrs tiks aizvadīts uz māla seguma.