Mihaila Tāla piemiņas šaha spēles Rīgā
Ātrā šaha un ātrspēles turnīri pulcē 300 spēlētājus no visas pasaules

Mihaila Tāla piemiņas turnīrs rapidā

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Laikā, kad Rīgā norisinās pasaules mēroga "Grand Prix" šahā, 16. jūlijā ar ātrā šaha turnīru ir iesākušies arī Latvijas Šaha federācijas organizētie Mihaila Tāla piemiņas turnīri ātrajā šahā un ātrspēlē, kurā sacentīsies lielmeistari no visas pasaules. 

Paralēli pieaugušo sacensībām aizritēs arī starptautisks bērnu turnīrs "Rīgas brīvdienas".

Trīs dienu garumā viesnīcā “Radison Blu Latvija” zālē “Omega” norisināsies divi vērienīgi Mihaila Tāla piemiņas turnīri, kuros spēkiem mērosies šaha lietpratēji. Lielais notikums tika atklāts ar preses konferenci un grupas "Melo-M" uzstāšanos. 

Divu dienu ātrā šaha jeb rapida sacensības ir iesākušās ar 278 spēlētāju dalību.

Savukārt ātrspēlei jeb blicam 18. jūlijā ir reģistrējušies 282 dalībnieki. No dalībniekiem, kas pieteikušies, vairāk kā 50 ir pasaules klases lielmeistari.

Paralēli pieaugušo šaha notikumiem, no 20. līdz 24. jūlijam, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks starptautiskais turnīrs “Rīgas Brīvdienas”, kurā tiks noskaidroti spēcīgākie šahisti bērnu vidū.

«Rīga vēsturiski ir bijusi svarīgs centrs pasaules šaha kartē, un pirmkārt – pateicoties izcilajam lielmeistaram Mihailam Tālam, kurš šeit dzīvoja un strādāja. Latvijas galvaspilsēta arī agrāk ir notikuši nozīmīgi šaha turnīri, un mūs ļoti priecē tas, ka šī labā tradīcija turpinās, Rīgai paliekot vienai no pasaules šaha galvaspilsētām. Tēlaini runājot, Mihaila Tāla darbs turpinās un iedvesmo tiekties uz jauniem panākumiem arī mūsdienu spēlētājus. Bet mēs no savas puses esam gandarīti par iespēju atbalstīt tādus intelektuālus un prestižus pasākumus kā starptautiskie šaha turnīri,” atzīmē Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Latvijas "Grand Prix" posms norisinās no 11. līdz 25. jūnijam, un tā dalībnieku vidū ir tādi šaha meistari kā Anišs Giri (Nīderlande, 2787) Šahrijars Mammedjarovs (Azerbaidžāna, 2781), Maksims Vašjērs-Lagravs (Francija, 2780), Veslijs So (ASV, 2754), Aleksandrs Griščuks (Krievija, 2772), Levons Aronjans (Armēnija, 2762), Hikaru Nakamura (ASV, 2761), Sergejs Karjakins (Krievija, 2752), Veselins Topalovs (Bulgārija, 2740), Jui Janji (Ķīna, 2739), Pjotrs Svidlers (Krievija, 2739), Ņikita Vitjugovs (Krievija, 2734), Pentala Harikrišna (Indija, 2730), Dāvids Navara (Čehija, 2728), Jans Kšištofs Duda (Polija, 2728) un Daniils Dubovs (Krievija, 2690).

Kopējais sacensību balvu fonds ir 35 tūkstoši - rapidā 25 000 eiro, blicā - 10 000. Atbalstītāji no Latvijas puses “Rietumu Banka”, “Coca-Cola”, “Latvijas Balzāms” un “Tolmet”.

Uz augšu