Kā elektrisks Volkswagen pārspēja Formula 1

Video
TVNET Auto
Kā elektrisks Volkswagen pārspēja Formula 1
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Romēns Dimā un Volkswagen ID.R
Romēns Dimā un Volkswagen ID.R Foto: Volkswagen Motorsport

Ik gadu Gudvudā, Lielbritānijā, pulcējas planētas kvēlākie benzīngalvas un auto entuziasti, lai vērotu Ātruma festivāla dalībniekus dažādu vecumu un tipu automobiļos sacenšamies tikai 1,86 kilometrus garā distancē.

Kopš 1999.gada Gudvudas ātruma festivāla daudzi bija rekordam pietuvojušies, taču nevienam nebija izdevies to pārspēt. Šogad tas notika, un to paveica franču autosportists Romēns Dimā ar elektrisko Volkswagen ID.R. Speciāli pielāgotajā 680 zirgspēku automobilī ar aerodinamikas elementiem visapkārt virsbūvei un milzīgu antispārnu aizmugurē Dimā to pašu leģendāro distanci veica par 1,7 sekundēm ātrāk - 39,90 sekundēs.

20 gadus Gudvudā absolūti ātrākais bija vācietis Niks Haidfelds, kurš ar aptuveni 780 zirgspēkus spēcīgu McLaren-Mercedes MP4/13 formulu sarežģīto, lieliem ātrumiem itin nemaz nepiemēroto distanci veica 41,6 sekundēs.

Var piebilst, ka Volkswagen ID.R pieder vēl divi rekordi - tas ir absolūti ātrākais auto Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās, kā arī ātrākais elektroauto Nordšleifē

Nika Haidfelda rekordbrauciens Gudvudā

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu