77 dienās no koka dēlīšiem ar rokām. Tā pirms 41 gada tapa Murjāņu kamaniņu trase. Laika zobs trasi pamatīgi apkodis, tomēr tā joprojām eksistē – trenažieri darbojas, vecas vasaras kamaniņas nodilušiem deguniem stāv gatavas startam. Šī ir vieta, kur attīstījās kamaniņu sports un dzima Latvijas bobslejs. Vieta, kas cieši saistīta ar Latvijas bobsleja pamatlicēja Rolanda Upatnieka vārdu.
Par Murjāņu trasi biju dzirdējusi: kinematogrāfiska vieta, gluži kā muzejs, pamesta, bet nav nolaista. Netālu no Murjāņu sporta ģimnāzijas, lejup pa uzkalnu Gaujas Nacionālajā parkā atrodas ar zaļganām sūnām apaugusī koka trase, kas kā čūska līkumo pa varenu egļu mežu. Pēdējo reizi sacensības te notika 1987.gadā. Jau gadiem savu atdzimšanu gaida vairākas ēkas un trenažieri, kas, kā pārliecinājāmies, darbojas lieliski. Oranžās vasaras kamaniņas ieaugušas zālājā. Neparastu noskaņu rada diženās egles, kas aug cieši blakus koka trasei, pa kuru, šķiet, tūlīt lejup trakā ātrumā grabēdamas šausies kamanas.
Starp citu, trenažieri darbojas un nezinātājam tajos labāk nekāpt, jo, nedaudz iešūpojot, tie sāk strauji kustēties.
Trase 1978.gadā tapa, pateicoties latviešu kamaniņu braucējam, mūsu bobsleja tēvam Rolandam Upatniekam (1932-1994). Tā esot uzcelta 77 dienu laikā no maziem koka dēlīšiem, piepalīdzot karavīriem un bērniem. Upatnieks rūpējās, lai skolas kamaniņu nodaļas audzēkņiem būtu kur trenēties. Nokalpojusi nepilnus desmit gadus, trase tika atstāta novārtā un sāka grimt aizmirstībā, jo 1986. gadā Siguldā uzbūvēja modernu bobsleja un kamaniņu trasi.