Šķēpmetējs Suntažs izcīna sudraba godalgu Eiropas U-20 čempionātā vieglatlētikā

Krišjānis Suntažs
Krišjānis Suntažs Foto: Facebook: Krišjānis Suntažs

Latvijas jaunais šķēpmetējs Krišjānis Suntažs svētdien Zviedrijā ar jaunu personīgo rekordu izcīnīja sudraba godalgu Eiropas U-20 čempionāta vieglatlētikā.

Suntažs fināla sacensībās jau ar pirmo metienu ierindojās starp labākajiem trim sportistiem, tomēr otrajā mēģinājumā latvietis atkārtoti šajās sacensībās uzlaboja savu personīgo rekordu, rīku raidot 79,23 metru tālumā, kas viņam ļāva pacelties uz otro vietu. Trešajā mēģinājumā sportists neuzrādīja rezultātu, bet pēdējos divos piegājienos šķēps lidoja 78,20 metrus tālu.

Zīmīgi, ka sestdien kvalifikācijā sasniegto personīgo rekordu latvietis uzlaboja gandrīz par pusotru metru.

Tikmēr par uzvarētāju tika kronēts šveicietis Simons Vīlands, kurš šķēpu aizmeta 79,44 metrus tālu, uzstādot Šveices U-20 un U-23 rekordus. Tāpat sportists uzlaboja savu personīgo rekordu. Savukārt trešo vietu izcīnīja Dimitrijs Cicos no Grieķijas, kura sasniegtais rezultāts 77,79 krietni atpalika no pirmo divu vietu ieguvējiem.

Iepriekš Suntažs šķēpmešanas kvalifikācijā labāko rezultātu uzrādīja otrajā metienu sērijā, kad sasniedza rezultātu 77,75 metri un automātiski kvalificējās finālam. Lai to izdarītu, bija jāaizmet vismaz 72 metri vai jāiekļūst starp 12 labāko rezultātu īpašniekiem.

Iepriekšējais 18 gadus vecā Suntaža personīgais rekords bija 77,09 metri, kas tika uzstādīts šogad "Rīgas kausos".

A kvalifikācijas grupā latvietis uzrādīja labāko rezultātu, tuvāko konkurentu apsteidzot par pusotru metru.

Tikmēr augstlēkšanā Rihards Bremze ar pārvarētu latiņu 2,05 metru augstumā izcīnīja devīto vietu. Trīs viņa mēģinājumi 2,09 metru augstumā bija nesekmīgi, tādējādi latvietis neturpināja sacensības.

Kvalifikācijā Bremzem izdevās pārvarēt 2,09 metrus, ar šādu rezultātu viņam ieņemot dalītu 12.vietu.

Latvijas trīssoļlēcēja Rūta Lasmane sestdien Zviedrijā izcīnīja bronzas godalgu Eiropas U-20 čempionātā vieglatlētikā. Jaunā trīssoļlēcēja bronzu izcīnīja, aizlecot 13,48 metru tālumā.

Kopumā Latvijas delegācijā Eiropas U-20 čempionātā vieglatlētikā iekļauti 15 sportisti, bet sacensības Zviedrijas pilsētā Burosā ilgs līdz šīs nedēļas izskaņai.

Latvijas izlase kopš 1993.gada piedalījusies visos Eiropas U-20 čempionātos.