Latvijas dāmu basketbola izlase 2021.gada EČ kvalifikācijā spēlēs pret Horvātiju, Vāciju un Ziemeļmaķedoniju

Latvijas basketbola līdzjutēji

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas sieviešu basketbola izlase pēc pirmdien notikušās izlozes 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram noskaidroja, ka tās pretinieces priekšsacīkstēs būs Horvātijas, Vācijas un Ziemeļmaķedonijas izlases.

Pirmdien Minhenē notika 2021.gada Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīra grupu izloze sieviešu izlasēm. Finālturnīra saimniecēm Spānijai un Francijai vieta Eiropas 16 labāko komandu skaitā jau bija nodrošināta, un viņas atlases turnīrā nepiedalījās.

Latvija kopā ar Serbiju, Lielbritāniju, Beļģiju, Zviedriju, Ungāriju, Krieviju, Itāliju un Slovēniju bija izsēta 1.grupā, līdz ar to šīs izlases nevarēja tikt ielozētas vienā grupā ar latvietēm. 2.grupā bija izsēta Melnkalne, Baltkrievija, Turcija, Čehija, Ukraina, Grieķija, Bosnija un Hercegovina, Slovākija un Horvātija, 3.grupā - Lietuva, Polija, Izraēla, Rumānija, Vācija, Nīderlande, Portugāle, Islande un Šveice, bet 4.grupā - Igaunija, Bulgārija, Somija, Ziemeļmaķedonija, Albānija un Dānija.

Kvalifikācijas turnīrā deviņās grupās bija jāsalozē 33 valstsvienības, veidojot sešas grupas pa četrām komandām un trīs - pa trijām komandām. Finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētājas, kā arī labākās piecas no deviņām otro vietu ieguvējām. Otro vietu vērtēšanā netiks ņemti vērā rezultāti ar grupā ceturto vietu ieņēmušo komandu.

Izlozē piedalījās arī Latvijas sieviešu izlases ģenerālmenedžere Gunta Baško. Viņa Latviju no pirmā groza izvilka kā pēdējo, vēlāk I grupā pielozējot klāt Horvātiju, Vāciju un Ziemeļmaķedoniju.

A grupā ielozēja Slovēniju, Grieķiju, Islandi un Bulgāriju, B grupā - Zviedriju, Melnkalni un Izraēlu, C grupā - Krieviju, Bosniju un Hercegovinu, Šveici un Igauniju, D grupā - Itāliju, Čehiju, Rumāniju un Dāniju, E grupā - Serbiju, Turciju, Lietuvu un Albāniju, F grupā - Lielbritāniju, Baltkrieviju un Poliju, G grupā - Beļģiju, Ukrainu, Portugāli un Somiju, H grupā - Ungāriju, Slovākiju un Nīderlandi.

Sacensības savā laukumā un viesos norisināsies trijos izlašu spēļu logos - no 2019. gada 10. līdz 18.novembrim, no 2020. gada 8. līdz 16.novembrim un no 2021. gada 31.janvāra līdz 8.februārim.

Latvijas izlases galvenais treneris vēl nav zināms.

Latvijas sieviešu izlase piedalījusies pēdējos astoņos Eiropas čempionāta finālturnīros.

Uz augšu