Pēc krusas ietekmēta "Tour de France" posma vadību kopvērtējumā pārņem kolumbietis Barnels

"Tour de France" dalībnieki.

FOTO: A.S.O. - ALEX BROADWAY

Nepilnus 30 kilometrus pirms līderu finiša piektdien krusas vētras dēļ tika saīsināts "Tour de France" 19.posms, kas bija nozīmīgs cīņā par vietām kopvērtējumā, kur par līderi kļuvis kolumbietis Ehans Bernals no "Ineos" vienības.

Šajā posmā riteņbraucējiem bija jāveic 126,5 kilometri, bet pēc krusas vētras sākšanās finišs tika noteikts kāpuma smailē 88,5 kilometrus pēc starta līnijas.

Kā pirmais smaili sasniedza Bernals, kurš pirms šī posma iepriekšējam līderim Žiljēnam Alafilipam zaudēja pusotru minūti. "Deceuninck - Quick Step" pārstāvošais Alafilips smailē Bernalam zaudēja divas minūtes un septiņas sekundes, tādējādi atvadījās no kopvērtējuma līdera dzeltenā krekliņa.

Šis posms bija pamatīgs trieciens mājiniekiem, jo traumas dēļ izstājās francūzis Tibo Pino no "Groupama - FDJ" komandas, kurš kopvērtējumā bija piektais.

Francijas tūrē piedalās arī Latvijas čempions Toms Skujiņš no "Trek - Segafredo" vienības.

Piektdienas laikā sacensību organizatori lems par sportistu finiša laiku un ieņemto vietu precizēšanu. Šajā posmā netiks kronēts uzvarētājs un aktīvākais braucējs, bet finiša laiki tiks ņemti vērā sacensību kopvērtējumā.

Bernals svētdien tūres pēdējā posmā būs 22 gadus un 196 dienas vecs. Jaunāki par "Tour de France" čempioniem kronēti tikai francūzis Enri Kornē un Luksemburgas riteņbraucējs Fransuā Fabērs, taču viņi pie tituliem tika pagājušā gadsimta sākumā. Iepriekšējo reizi kāds 22 gadus vecs riteņbraucējs par tūres čempionu kļuva 1983.gadā, kad uzvarēja francūzis Lorāns Finjons.

Sestdien riteņbraucējiem paredzēts vēl viens posms Alpos, kur, visticamāk, tiks noteikts uzvarētājs kopvērtējumā, bet Francijas tūre noslēgsies svētdien ar līdzenumu etapu.

Šogad "Tour de France" velobrauciens norisinās jau 106.reizi.

Šī gada Latvijas čempions grupas braucienā Skujiņš prestižajā velobraucienā piedalās otro gadu pēc kārtas. Pērn viņš debitēja Francijas tūrē, kurā no piektā līdz devītajam posma bija līderis kalnu karaļa ieskaitē. Augstāko vietu Skujiņš izcīnīja 15.posmā, kurā finišēja piektais, bet noslēgumā kopvērtējumā latvietis bija 82.pozīcijā.

Pērn par uzvarētāju tika kronēts brits Džeraints Tomass.

Uz augšu