Hunhao pārsteidzoši uzvar Rīgas snūkera turnīra otro numuru Viljamsu

Snūkera bumbiņas

FOTO: PAUL ELLIS / AFP

Ar 60.numuru izsētais Ķīnas snūkerists Luo Hunhao sestdien "Arēnā Rīga" notiekošā "Kaspersky Riga Masters" turnīra otrajā kārtā sarūpēja pārsteigumu, ar 4-1 sagraujot velsieti Marku Džeimsu Viljamsu, kurš turnīrā izlikts ar otro numuru.

Tas ir līdz šim lielākais pārsteigums Rīgas turnīrā. Arī trešajā kārtā ķīnietim pretiniekos ielozēts augstāk izsēts pretinieks - ar 15.numuru izliktais anglis Gerijs Vilsons.

Ar sesto numuru izsētais Džeks Lisovskis no Anglijas ar 4-2 pārspēja velsieti Denielu Velsu (izlikts ar 48.numuru), bet vēl vienā spēlē anglis Marks Selbijs (3.) atspēlējās pēc 0-3 un uzvarēja skotu Greiemu Dotu (17.).

Turnīru tiešraidē translē kanāls "Eurosport 2".

Austrālijas snūkera spēlētājs Nīls Robertsons atcelta reisa dēļ nevarēs aizstāvēt savu pērn izcīnīto "Kaspersky Riga Masters" pasaules reitinga turnīra titulu. Bez Robertsona no favorītiem nav ieradies arī Kairens Vilsons un vēl vairāki snūkeristi.

Latvija turnīru uzņem sesto gadu pēc kārtas. Iepriekšējos trīs gadus turnīrs norisinājās Jāņos, bet šogad sacensības notiek mēnesi vēlāk.

Divos no pieciem aizvadītajiem turnīriem uzvarējis austrālietis Robertsons, kurš triumfēja 2016.gadā un pērn, bet pa vienai uzvarai ir angļiem Markam Selbijam, Berijam Hokinsam un velsietim Raienam Dejam.

Latvijas pasaules tūres posms jeb "Kaspersky Riga Masters" ir Latvijas vēsturē pirmās profesionālās snūkera sacensības, kas notiek kopš 2014.gada.

Vēl 2014. un 2015.gadā "Arēnā Rīga" tika aizvadītas Eiropas tūres sacensības, tomēr šāds seriāls tika likvidēts 2016.gadā, un Latvijas galvaspilsēta tad sāka uzņemt pasaules tūres sacensības.

Šogad turnīra balvu fonds paredzēts 278 000 britu mārciņu apmērā, bet uzvarētājs mājās dosies ar 50 000 mārciņām.

Uz augšu