Skrējējas Velvere un Bukša triumfē Latvijas čempionātā; Rastorgujevs piektais 3000 metros

Sindija Bukša FOTO: Edijs Pālens/LETA

Vidējo distanču skrējēja Līga Velvere svētdien uzrādīja augstvērtīgāko rezultātu Latvijas čempionāta vieglatlētikā otrajā dienā.

Velvere 800 metru skrējienā distanci veica divās minūtēs un 3,82 sekundēs, tuvākās sekotājas apsteidzot vairāk nekā par septiņām sekundēm.

Sasniegtais rezultāts pēc Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) tabulas dod 1095 punktus, kas bija svētdien augstvērtīgākais rezultāts.

Vīriešiem šajā pašā distancē nepārspēts palika Oskars Bambals, kurš finišēja pēc vienas minūtes un 52 sekundēm.

Tāllēkšanas sektorā sīva cīņa izvērtās starp māsām Grīvām, uzvaru ar 6,36 metriem svinot Laumai, bet otro vietu ar 6,29 metriem gūstot Mārai. Vīru konkurencē ar 7,71 metru uzvarēja Jānis Leitis, bet otrais ar 7,45 metriem bija Elvijs Misāns.

Otro augstvērtīgāko rezultātu svētdien sasniedza sprintere Sindija Bukša, kura 200 metros finālā finišēja pēc 23,48 sekundēm un pievienoja vēl vienu godalgu sestdien 100 metros izcīnītajam zeltam. Kungiem ātrākais ar 21,16 sekundēm bija Artūrs Pastors, kurš laboja personīgo rekordu.

Vienas no gaidītākajām sacensībām bija 3000 metri gludajā distancē, kur startēja Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs. Alūksnietis savu mērķi - izskriet zem deviņām minūtēm - sasniedza, jo finišēja pēc astoņām minūtēm un 53,91 sekundes. Tikmēr uzvaru ar astoņām minūtēm un 23,49 sekundēm svinēja Uģis Jocis, bet dāmām pirmā ar deviņām minūtēm un 38,24 sekundēm bija Agata Strausa.

Savukārt 400 metros barjerotajā distancē uzvaras laurus plūca Maksims Sinčukovs, kurš finišēja pēc 51,09 sekundēm, un Amanda Radava, kuras finiša laiks bija viena minūte un 2,91 sekunde.

Vesera mešanā vīriem savu kārtējo titulu izcīnīja pieredzējušais Igors Sokolovs, kurš rīku raidīja 64,91 metra tālumā, bet dāmām ar 48,16 metriem uzvarēja Kristiāna Poļakova. Diska mešanā dāmām kārtējo reizi nepārspēta palika Dace Šteinerte, kuras rezultāts bija 51,44 metri, bet vīriem ar 47,16 metriem uzvarēja Dāvis Oliņš.

Kārtslēkšanā vīriešiem savu favorīta statusu apliecināja Mareks Ārents, kura rezultāts bija 5,20 metri, bet sievietēm ar 3,95 metriem uzvarēja Ildze Bortaščenoka. Tikmēr augstlēkšanā vīriem ar 2,03 metriem uzvarēja Rihards Vaivads, bet dāmām pirmā ar 1,71 metru bija Zane Zemīte.

Savukārt 3000 metru kavēkļu skrējienā vīriem pirmais ar deviņām minūtēm un 26,43 sekundēm bija Alberts Blajs, bet sievietēm ātrākā ar 11 minūtēm un 55,01 sekundi bija Solveiga Ozola-Ozoliņa. Vēl 10 000 metros dāmām ar 36 minūtēm un 28,62 sekundēm uzvarēja Karīna Helmane Soročenkova, bet kungu konkurencē ar 31 minūti un 38,80 uzvaru guva Dmitrijs Serjogins.

Tāpat svētdien tika sadalītas godalgas 4x400 metru stafetē. Vīriem uzvarēja Liepājas kvartets Gints Drigulis, Iļja Petrušenko, Dmitrijs Ļašenko un Maksims Sinčukovs, kuri finišēja pēc trim minūtēm un 12,79 sekundēm, bet dāmām pirmās bija Viktora Lāča audzēknes Patrīcija Sarmule, Agita Švetere, Daira Deičmane un Viktorija Osipenko, kuras finišēja pēc trim minūtēm un 54,94 sekundēm.

Gatis Čakšs sestdien ar 83,72 metriem izpildīja pasaules čempionāta normatīvu un uzrādīja augstvērtīgāko rezultātu šajā čempionātā.

IAAF ir nolēmusi ieviest duālo kvalifikācijas sistēmu Tokijas olimpiskajām spēlēm, apvienojot gan kvalifikācijas normatīvus, gan jauno IAAF pasaules ranga sistēmu. Latvijas čempionāts bija to sacensību vidū, kur sportisti var iegūt ranga punktus, tādā veidā padarot sacensības īpašākas olimpisko spēļu kandidātiem. Sacensībām piešķirts augstais B līmenis.

Uz augšu
Back