Neretnieks: Esam praktiski nodrošinājuši dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs

LETA
Neretnieks: Esam praktiski nodrošinājuši dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kristaps Neretnieks
Kristaps Neretnieks Foto: Elena Zobova

Dalība nākamgad notiekošajā Tokijas Olimpiādē esot tikpat kā rokā, pēc uzvaras Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posma jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā prestižākajā "Grand Prix" maršrutā, Latvijas Jātnieku federācijas mājaslapā citēts Kristaps Neretnieks.

Latvijas vadošais konkūrists Neretnieks ar zirgu "Moon Ray" svētdien Rīgā sporta centrā "Kleisti" izcīnīja uzvaru Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posma jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā prestižākajā "Grand Prix" maršrutā.

"Olimpiskās kvalifikācijas pirmajā pusgadā kopā ar "Moon Ray" esam sasnieguši fantastiskus rezultātus un praktiski nodrošinājuši sev līdzdalību Tokijas olimpiskajās spēlēs," pēc izcīnītās uzvaras teica vadošais Latvijas jātnieks.

"Šodien ar uzvaru Rīgas posma “Grand Prix” pievienojām vēl svarīgus 50 punktus kvalifikācijas reitingam C grupā un izcīnījām vēl arī 20 punktus startam Pasaules kausa finālā Lasvegasā, kur piedalījos jau 2015. gadā, un tagad esam gatavi atgriezties, lai pacīnītos par godalgām."

"Ieraugot Rīgā Abdullahu Alšarbatli no Saūda Arābijas, jau zināju, ka būs spraiga cīņa par līdzdalību pārlēkšanā. Tā arī notika. Pamatmaršrutu veicām bez soda punktiem, savukārt pārlēkšanā ar kvalitatīvu intrigu izdevās izcīnīt uzvaru, lai gan startēju pirms Abdullaha un nevarēju paredzēt viņa sniegumu," sacensību norisi aprakstīja Neretnieks. "Jau ziemā sacensību tūrē Apvienotajos Arābu Emirātos cīnījāmies ar Abdullahu par pirmajām vietām, un Rīgas turnīrs bija šīs sāncensības turpinājums."

Tāpat sportists uzteica ne tikai savu konkurentu, bet arī Latvijas sporta saimes organizatorus. "Jāteic, ka “Grand Prix” pārlēkšanā gaidīju vēl dažus spēcīgus Igaunijas sportistus, bet viņi laikam šodien nebija savā labākajā formā. Sacensību organizācijā viss bija labi, un īpaši iepriecināja zāles laukuma kvalitātes uzlabošana. Šobrīd pasaulē nav daudz zāles laukumu to grūtās uzturēšanas dēļ, tāpēc prieks, ka Latvijas Jātnieku federācija ieguldījusi lielu darbu, lai šo laukumu sagatavotu visaugstākajā līmenī," mājaslapā citēts latvietis.

Apmierināts ar aizvadītajām sacensībām bija arī maršrutu sastādītājs Vladimirs Platovs no Krievijas. "Esmu vairākus gadus strādājis sacensībās Latvijā, un varu teikt, ka šogad atkal ir sperts liels solis uz priekšu sacensību organizācijā. Galvenais - daudz darba ieguldīts zālāja laukuma kvalitātes profesionālā uzlabošanā un smilšu laukuma atjaunošanā," teica speciālists.

"Katrā maršrutā ir ap 50 dalībniekiem, un pēc viņu starta zirgu atspēriena vietās pirms šķēršļiem nav redzamas bedres, kā tas bija agrāk," atzina Platovs. "Šogad ir arī ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs - daudz igauņu, somu, atbraucis arī Saūda Arābijas sportists Alšarbatli, kurš startē augstas kategorijas turnīros Eiropā, un viņam ļoti patīk šīs sacensības. Pateicoties šādam dalībnieku sastāvam, ir arī augstāki rezultāti un vairāk startu bez soda punktiem."

"Prieks, ka sestdien un svētdien bija pilnas tribīnes ar skatītāju atbalstu. Kā vienmēr, augstā kvalitātē ir organizācijas komitejas un visu iesaistīto cilvēku darbs, kas tiek darīts ar entuziasmu, tajā skaitā laukuma brigādē, ar kuru man ir visciešākā sadarbība. Laukumā ir daudz zaļumu, ziedu, kas priecē acis," sacīja pieredzējušais speciālists.

Pasaules kausa Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notika 12 maršrutos. Sestdien divos no četriem maršrutiem uzvaru izcīnīja Neretnieks, kurš to pašu paveica arī dienu iepriekš. Tāpat šajā nedēļas nogalē no latviešiem uzvaru svinēja Sabīne Siliņa.

Sacensības, kam piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā, un tās notika jau 27.gadu. Šogad piedalījās līdz šim lielākais sportistu un zirgu skaits sacensību vēsturē.

Pērn Rīgas posma "Grand Prix" uzvarēja Rumānijas sportists Andreā Herks ar zirgu "Trocadero de Jarsay". Labākais no Latvijas sportistiem bija Neretnieks ar "For Fan", kuri izcīnīja devīto vietu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu