Sevastova: Katra spēle Jūrmalas turnīrā bija kā fināls

LETA
Sevastova: Katra spēle Jūrmalas turnīrā bija kā fināls
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Baltic Open" vienspēles sacensību uzvarētāja Anastasija Sevastova.
"Baltic Open" vienspēles sacensību uzvarētāja Anastasija Sevastova. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas sieviešu tenisa pirmajai raketei Anastasijai Sevastovai Jūrmalas WTA "International" turnīra katra spēle bijusi kā izšķirošā, Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) mājaslapā citēta latviete.

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Sevastova svētdien triumfēja Jūrmalas WTA "International" turnīrā, kas bija Latvijā pirmās šāda līmeņa sacensības. Sevastova finālā ar rezultātu 3-6, 7-5, 6-4 pārspēja Polijas tenisisti Katažinu Kavu.

"Katrā spēlē uz mani gūlās atbildība. Katrs mačs šeit bija kā fināls," teica sportiste norādot, cik būtiski viņai bijis demonstrēt labāko sniegumu savu skatītāju priekšā. "Jau pirms tam zināju, cik grūti tas būs."

"Tāpat arī pretiniece spēlēja ļoti labi, tādējādi cīnīties bija divreiz grūtāk, nepieminot, ka ikviens tribīnēs esošais atbalstītājs no manis sagaidīja uzvaru. Kāds vienmēr kaut ko vēlas no manis, tāpēc šoreiz svarīgi bija pierādīt sev, nevis apkārtējiem," teica Sevastova.

Sportiste arī neslēpa, ka iepriekš par savu pretinieci neko daudz nav zinājusi. "Pirms fināla nezināju, kā viņa spēlē - ne sitienus, ne servi, ne kustības. Tikmēr manas spēles ir pieejamas "Youtube". Zināju, ka viņa aktīvi uzsāks pirmo setu, bet to pašu viņa darīja arī trešajā," pretinieces sniegumu slavēja latviete.

"Šajā turnīrā parādīju raksturu, lai arī tas bija ļoti grūti, tāpēc iegūtā uzvara ir divtik patīkama."

Tikmēr polietei šis bija pirmais WTA fināls, bet spēles otrajā setā viņa desmitajā geimā pie 5-4 bija vadībā ar 15:0, būdama ļoti tuvu savam pirmajam panākumam. "Manuprāt, spēle bija ļoti līdzīga un ikviena varēja uzvarēt," teica Kava.

"Anastasija izcīnīja uzvaru, tomēr es ceru, ka nākotnē spēlēšu labāk un labāk, lai jau drīz varētu vēlreiz izdzīvot šādu pieredzi."

"Otrajā setā biju vadībā ar 5-4, kas nenoliedzami bija lieliska iespēja uzvarēt, tomēr pretiniece aizvadīja lielisku maču, nedodot daudz iespēju panākumam," piebilda poliete. "Mačs bija ļoti sīvs un visu izteica vien daži precīzi sitieni, kā arī pa līnijām iesistās bumbiņas."

"Pretiniece mani piespieda spēlēt ar saīsinātajiem sitieniem. Tie nav mani parocīgākie sitieni, tomēr zinu, ka varu ar tiem spēlēt, ja nepieciešams," spēles gaitā atskatījās Kava. "Man patika kā izvērtās spēle, tāpēc esmu gandarīta, ka varēju būt daļa no tās."

Šī turnīra dubultspēļu finālā spēlēja vēl viena latviete Aļona Ostapenko, kura pārī ar Kazahstānas sportisti Gaļina Voskobojevu finālā ar 6-2, 6-7 (1:7), 6:10 zaudēja Šāronai Fičmanei no Kanādas un Ninai Stojanovičai no Serbijas.

Tāpat turnīrā piedalījās Diāna Marcinkēviča, Kamilla Bartone un Daniela Vismane, bet veiksmīgākā bija Marcinkēviča, kura izstājās vienspēļu otrajā kārtā.

Latvija šāda līmeņa WTA sacensības uzņēma pirmo reizi vēsturē. Turnīra rīkotāja ir Krievijas sporta mārketinga aģentūra "ONE SGM", bet iepriekš šīs sacensības tika rīkotas Maskavā, tomēr pērn nolemts tās pārcelt uz Jūrmalu.

"Baltic Open" turnīrā tenisistes cīnījās par 250 000 dolāru (223 000 eiro) balvu fondu, turklāt uzvarētāja ieguva 280 WTA ranga punktus.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu