Diskvalifikāciju izcietušais peldētājs Lohte atgriežas ar uzvaru

Raiens Lohte

FOTO: AFP/SCANPIX

Seškārtējais olimpiskais čempions peldēšanā Raiens Lohte svētdien ar uzvaru atgriezās no vairāk nekā gadu ilgušās diskvalifikācijas par antidopinga noteikumu pārkāpumu.

35 gadus vecais Lohte svētdien Stenfordā uzvarēja ASV čempionāta sacensībās 200 metros kompleksajā peldējumā, distanci veicot vienā minūtē un 57,76 sekundēs. Šogad notikušajā pasaules čempionātā Lohte ar šādu rezultātu būtu ticis finālā, taču neaizsniegtos līdz medaļai.

Šī bija vienīgā distance, kurā Lohte startēja Kalifornijā notikušajās meistarsacīkstēs, lai gan sākotnēji viņš bija plānojis piedalīties sešās disciplīnās. Lohtem tas ir pirmais ASV čempiontituls kopš 2014.gada.

Amerikāņa mērķis ir izcīnīt ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Lohtem sākotnēji tika piešķirta desmit mēnešus ilga diskvalifikācija, jo viņš meloja par it kā notikušu laupīšanu kādā Riodežaneiro benzīntankā. Šo sodu sportists izcieta 2016. un 2017.gadā, bet vēlāk saņēma vēl vienu 14 mēnešus ilgu diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpšanu.

Peldētājs veica neatļautu intravenozo injekciju, par kuras norisi vēlāk arī izteicās sociālajos tīklos, līdz ar to nopelnot otro sodu, kas beidzās pagājušajā nedēļā. Šajā periodā sportists izgāja arī anonīmo alkoholiķu kursu.

Nākamā gada Tokijas olimpiskajā spēlē sportistam būs jau 36 gadi, bet iepriekš viņš izcīnījis olimpisko zeltu izcīnījis arī 200 metru peldējumā uz muguras, kas notika 2008.gada Pekinas Olimpiādē, bet vēl pēc četriem gadiem par uzvarētāju Lohte kronēts 400 metru jauktā peldējuma disciplīnā.

Lohte 2016.gada Riodežaneiro spēlēs pats sev radīja problēmas, jo viņš un vēl trīs ASV peldētāji izdomāja stāstu, ka kādā degvielas uzpildes stacijā aplaupīti, piedevām ļaundaris bijis policists, kurš draudējis ar ieroci.

Peldētāju teiktas izraisīja pamatīgu skandālu, jo vēlāk izmeklēšanā atklājās, ka sportisti ir šo stāstu ir izdomājuši, izsaucot Brazīlijas oficiālo iestāžu sašutumu.

Uz augšu