M.Sesks Lietuvas čempionātā piedalīsies ar Latvijā būvētu Ford Fiesta NRC

TVNET Auto
M.Sesks Lietuvas čempionātā piedalīsies ar Latvijā būvētu Ford Fiesta NRC
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Mārtiņš Sesks
Mārtiņš Sesks Foto: Ronalds Sirba

Šajā nedēļas nogalē, 9. un 10. augustā, Mārtiņš Sesks piedalīsies “Samsonas Rally” Lietuvā. Tā 16 ātrumposmos kopumā tiks veikti 147 km ar Latvijā radītu rallija auto prototipu, kas ir “Neiksans Rallysport” komandas unikāls projekts. Ford Fiesta NRC ir sacensībām ražots auto, kas kā alternatīva rūpnīcu būvētām R5 automašīnām paredzēts nacionālajiem čempionātiem.

Ford Fiesta NRC (Neiksans Rally Cars) ir radīta Latvijā, galvenā “Neiksans Rallysport” bāze atrodas Bauskā, bet šajā projektā tiek iesaistīti vairāki Latvijas profesionāļi. Auto virsbūve, balstiekārta ir projektēta un izgatavota Latvijā, sadarbojoties vairākiem detaļu ražotājiem. Auto būvēts, lai būtu jaudīgs, ātrs, bet lētāks nekā R5 automašīna.

Māris Neikšāns, Neiksans Rallysport komandas vadītājs: “2017.gada beigās radās ideja par unikālu projektu – uzbūvēt pašiem savu rallija auto. Mitsubishi un Subaru pilnpiedziņas auto ir pagājusi ēra, jo jaunus modeļus rūpnīcas vairs neražo un sportistiem kļūst garlaicīgi ar tām braukt. Šis auto ir būvēts pēc līdzības ar Ford Fiesta R5, bet ar dzinēju un transmisiju no Mitsubishi, līdz ar to Ford Fiesta NRC ir perfekts jaudas un dinamikas apvienojums. Mārtiņa Seska un Māra Kulša uzdevums ir maksimāli ātri adaptēties mašīnai, nebūs viegli, jo tiks aizvadīta viena testu sesija un sacensības. Domāju, ka Mārtiņš ir gana ātrs, lai spētu sniegt mums vērtīgas atziņas par auto un parādītu tā ātrumu un potenciālu.”

Foto: Ronalds Sirba

Mārtiņš Sesks, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas pilots: “Esmu priecīgs par man izrādīto uzticēšanos, tas ir gods palīdzēt attīstīt Latvijā ražotu sporta automašīnu. Vēl aizraujošāk ir tas, ka tie nebūs vienkārši attīstības testi, bet iepazīsim mašīnu sacensību apstākļos. Būs interesanti salīdzināt šo auto ar R5 un izteikt savu viedokli. Šovasar esmu aizvadījis divus Eiropas čempionāta posmus, ko saņēmu kā balvu par pagājušā gada sniegumu – vienu posmu Liepājā uz grunts seguma un otru Romā uz asfalta seguma, abos veicās ļoti labi, un braukšanas atmiņa ir saglabājusies. Šis būs lielisks veids, kā turpināt pilnveidot savas braukšanas prasmes ar pilnpiedziņas auto. Četru nedēļu laikā trīs sacensības un trīs dažādas automašīnas.”

Foto: Ronalds Sirba

“Reiz braucu LMT Rallija komandā, tagad būvējam auto, un to testēs LMT Autosporta Akadēmijas rallija pilots. Mans augstākais starptautiskais sasniegums ir 2007.gada Somijas WRC posmā iegūta 3. vieta Poduction klasē, arī Mārtiņš nupat atgriezies no Somijas, kur uzrādīja labu sniegumu ātrumposmos. Mārtiņam paralēli jāgatavojas karjerai ar pilnpiedziņas auto, tāpēc šī ir laba iespēja apgūt arī jaunas prasmes un pieredzi. Pirmais ar šo auto sacensībās ar labiem panākumiem startēja astoņkārtējs Kanādas čempions, pēc kura ieteikumiem auto ir uzlabots, gaidīsim Mārtiņa vērtējumu,” atklāj M.Neikšāns.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu