Rīgas "Dinamo" izcīna uzvaru pār Krievijas olimpisko izlasi (1)

Andris Džeriņš
Andris Džeriņš Foto: Jānis Škapars/TVNET

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" ceturtdien ar uzvaru noslēdza pārbaudes turnīru Sočos.

"Dinamo" ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) pārspēja Krievijas olimpisko izlasi.

Pirmajā periodā rīdziniekiem abus vārtus guva Dāvids Ulstrems. Vispirms zviedrs astotajā minūtē izmantoja izgājienu pret vārtsargu, bet desmit minūtes vēlāk viņš vairākumā apspēlēja pretiniekus un pietuvojās vārtiem, no tuvas distances panākdams 2:0.

Otrā perioda trešajā minūtē Vladislavs Kodola vienus vārtus atguva, bet trešās trešdaļas vīdu Damirs Žafjarovs rezultātu izlīdzināja. Tiesa, nepagāja ne pusminūte, kad Andris Džeriņš pēc pretuzbrukuma panāca 3:2.

Pirmajā mačā Latvijas vienība ar 1:2 pēcspēles metienu sērijā piekāpās "Soči" vienībai, otrajā spēlē ar 6:5 uzveica Sanktpēterburgas SKA, bet trešajā duelī ar 2:3 atzina Jaroslavļas "Lokomotiv" pārākumu.

Vienīgā komanda, ar ko rīdzinieki turnīrā nespēkojās, bija Boba Hārtlija trenētā Omskas "Avangard".

Sočos Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā bija šādi hokejisti: vārtsargi - Kristers Gudļevskis, Maksims Tretjaks un Kristaps Nazarovs; aizsargi – Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Kristofers Berjlunds, Sergejs Gimajevs, Eduards Hugo Jansons, Roberts Mamčics, Bens Māršals, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle; uzbrucēji Kārters Eštons, Oskars Batņa, Jākobs Berljunds, Daniels Bērziņš, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Koltons Gilīss, Emīls Ģēģeris, Roberts Lipsbergs, Rihards Marenis, Brendons Makmilans, Gints Meija, Frenks Razgals, Miķelis Rēdlihs, Deivids Sarkanis, Dāvids Ulstrems, Patriks Zabusovs.

Dažādu iemeslu dēļ Rīgā paliks uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, ar pārbaudes laika līgumiem esošie vārtsargs Niklāvs Rauza un aizsargs Kristaps Bazevičs, kā arī Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas "Rīga" uzbrucējs Ričards Grīnbergs.

Rīgas "Dinamo" gatavošanos sezonai kopīgi uzsāka jūlija vidū ar treniņnometni Liepājā, trenējoties gan uz ledus, gan svaru zālē, gan sporta zālē, gan arī stadionā. Nometnes noslēgumā rīdzinieki aizvadīja divus pirmos pārbaudes mačus, vispirms spēlējot neizšķirti pret Krievijas Augstākās līgas (VHL) vienību Almetjevskas "Ņeftjaņik" (1:1, pēcspēles metienu sērijā 2:3), bet pēc tam uzveicot Leonīda Tambijeva trenētos VHL čempionus Karagandas "Sarjarka", ko pārstāv vairāki Latvijas hokejisti (6:1, pēcspēles metienos 2:2).

Rīgas "Dinamo" līdz pat aizvadītās sezonas regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Jaunā KHL sezona sāksies 1.septembrī, bet pirmo maču Rīgas "Dinamo" aizvadīs 2.septembrī savā laukumā pret latviešu uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas "Spartak", ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.