Eduards Višņakovs nāk uz maiņu Eiropas līgas mačā pret A sērijas klubu "Torino"

Eduards Višņakovs
Eduards Višņakovs Foto: twitter.com/fcshakhterby

Latvijas futbolists Eduards Višņakovs ceturtdien devās laukumā UEFA Eiropas līgas mačā, kurā viņa pārstāvētā Baltkrievijas komanda Soļigorskas "Šahtjor" cieta zaudējumu.

Soļigorskas futbolisti kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē viesos ar 0:5 (0:2) kapitulēja Itālijas A sērijas klubam "Torino".

Uzvarētājiem divus vārtus guva Andrea Beloti.

Višņakovs laukumā devās uz maiņu 77.minūtē, kopā ar kompensācijas laiku nospēlēdams aptuveni 16 minūtes. 29 gadus vecajam uzbrucējam šī bija pirmā oficiālā spēlē "Šahtjor" komandā.

Tikmēr sensacionālu uzvaru izcīnīja Lietuvas čempione Marijampoles "Sūduvua", kas viesos ar 2:1 (1:0) pārspēja Izraēlas klubu Telavivas "Maccabi". Lietuvieši, kuru izredzes uzvarēt tika vērtētas zemu, vienubrīd bija vadībā ar 2:0.

Turpretī zaudējumu cieta Igaunijas čempione Nemmes "Kalju", kas viesos ar 1:3 (1:2) atzina Luksemburgas kluba "Dudelange" pārākumu. Luksemburgas komandā visus trīs vārtus guva vācu uzbrucējs Dominiks Štolcs.

Latvijas vicečempione futbolā "Ventspils" ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē Daugavas stadionā ar 0:3 (0:1) piekāpās Portugālē piekto vietu izcīnījušajai Gimaraišas "Vitoria" komandai.

Tikmēr Latvijas čempione "Riga" otrdien pirmajā spēlē cīnījās neizšķirti 1:1 ar Somijas čempionvienību Helsinku HJK.

Atbildes spēles notiks nākamajā nedēļā, bet "play-off" kārtā iekļūs uzvarētāja divu maču summā.

Lai iekļūtu UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, ir jāpārvar trīs kvalifikācijas kārtas un "play-off" kārta.