Pļaviņš/Točs traumu dēļ izstājas no Eiropas čempionāta

Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs

FOTO: FIVB

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš/Edgards Točs piektdien Eiropas meistarsacīkstēs Maskavā traumu dēļ neizgāja laukumā izslēgšanas turnīra pirmās kārtas spēlē, tādējādi čempionātu neturpinot.

Par nepiedalīšanos mačā Latvijas duets saņēma tehnisko zaudējumu 0-2 (0:21, 0:21).

Pļaviņš/Točs turnīrā bija izlikti ar 16.numuru, bet viņu pretiniekiem "play-off" kārtā Paolo Nikolai/Daniēlem Lupo no Itālijas ir piektais numurs.

Latvijas duets nedevās laukumā grupu turnīra pēdējā spēlē, kurā arī saņēma tehnisko zaudējumu. Tiesa, ar vienu uzvaru trīs mačos pietika, lai iekļūtu izslēgšanas turnīrā, kas bija jāsāk no pirmās kārtas.

Šobrīd pirmās kārtas spēli uzsākuši Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, bet no otrās kārtas dāmu turnīrā iesaistīsies Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka.

Pļaviņš/Točs šosezon aizvadījuši jau astoņus Pasaules tūres posmus, kā arī piedalījās jūlijā notikušajā pasaules čempionātā, kurā izcīnīta devītā vieta. Tikmēr augstvērtīgākais sasniegums Pasaules tūres posmos izdevās Ešpiņu četru zvaigžņu turnīrā, kurā izcīnīta trešā vieta.

Arī Samoilovs/Šmēdiņš šosezon regulāri piedalās Pasaules tūres posmos, tomēr labāko četriniekā ne reizi nav izdevies iekļūt. Latvijas čempionātā Ventspils un Saulkrastu posmos izcīnītas uzvaras, bet pasaules čempionātā ieņemta dalīta 17.vieta.

Dāmu duets sezonu iesāka ar uzvaru Kontinentālajā kausā, bet Pasaules tūres posmos ne reizi nav izdevies ierindoties augstāk par devīto vietu. Šāda pozīcija tika izcīnīta arī Hamburgā notikušajā pasaules čempionātā.

2017.gadā Eiropas čempionāts norisinājās Jūrmalā, Majoru pludmalē, kur uzvarēja itāļi Daniele Lupo un Paolo Nikolai, kamēr Šmēdiņš un Samoilovs palika otrie. Viņi par Eiropas čempioniem kļuva 2015.gadā Austrijā, bet 2013. un 2014.gadā kaklā arī kāra Eiropas čempionāta sudraba medaļas.

Tāpat Pļaviņš un Šmēdiņš 2010.gadā tika pie Vecā kontinenta bronzas medaļām.

Pērn finālspēlē Šmēdiņš un Samoilovs divos setos piekāpās norvēģiem Kristianam Sērumam un Annešam Mūlam.

Eiropas čempionāts Maskavā noris Lužņiku stadionā un spēles tajā paredzētas līdz svētdienai.

Uz augšu